Jonas Vingegaard vyhral 59. ročník pretekov Tirreno - Adriatico
Jonas Vingegaard vyhral 59. ročník pretekov Tirreno - Adriatico (Autor: SITA/LaPresse via AP)
TASR|10. mar 2024 o 16:36

Dánsky cyklista triumfoval s náskokom 1:24 minúty.

Tirreno - Adriatico 2024

Výsledky 7. etapy (San Benedetto del Tronto - San Benedetto del Tronto, 154 km):

+ 1:52 min

SAN BENEDETTO DEL TRONTO. Dánsky cyklista Jonas Vingegaard vyhral 59. ročník pretekov Tirreno - Adriatico.

Jazdec stajne Visma triumfoval s náskokom 1:24 minúty pred Španielom Juanom Ayusom zo SAE Team Emirates. Tretí skončil Austrálčan Jai Hindley z Bory-Hansgrohe.

Záverečná etapa už nemohla príliš prehovoriť do celkového poradia, keďže mala rovinatý charakter, v druhej polovici úplne a na triumf si brúsili zuby šprintérske tímy.

Tie sa na posledných kilometroch postarali o pohltenie úniku a bojovali o pozície na čele.

V rýchlom závere v meste San Benedetto del Tronto na brehu Jadranského mora mal najlepšie nohy domáci Jonathan Milan (Lidl-Trek), ktorý si na pretekoch pripísal druhý triumf a vyhral aj bodovaciu súťaž.

Druhý skončil Nór Alexander Kristoff (Uno-X) a tretí finišoval ďalší Talian Davide Cimolai (Movistar)

Domov»Cyklistika»Vingegaard sa stal celkovým víťazom Tirreno - Adriatico, posledná etapa pre Milana