Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Čvirik sa dohodol na zmluve s českým prvoligistom z Jihlavy

(Autor: uefa.com)
TASR|Publikované 22. feb 2013 o 17:51

Trnava s Čvirikom predčasne ukončila kontrakt, pretože údajne hrubo porušil životosprávu na klubovom plese.

BRATISLAVA. Slovenský futbalista Peter Čvirik bude po predčasnom ukončení pôsobenia v trnavskom Spartaku vo svojej kariére pokračovať v českom prvoligovom klube FC Vysočina Jihlava, s ktorým sa dohodol na polročnej zmluve s následnou ročnou opciou. Informovala o tom na svojej stránke spoločnosť HMP sport management, ktorá hráča zastupuje.

"V minulosti sme ako agentúra zastupovali Petra pri transferoch do Lechie Gdaňsk a Universitatea Kluž. Po rozviazaní zmluvy s Trnavou bol Peter voľný hráč a oslovil nás pri hľadaní klubu. Na základe profesionálnych a korektných vzťahov s pánom Komňackým a manažérom klubu pánom Jinochom sme im ponúkli ´Čvira´ ako alternatívu za zraneného Kopica a skompletizovali sme jeho prestup do Vysočiny," píše sa v oficiálnej správe na stránke HMP sport management.

Skúsený 33-ročný stredný obranca skončil v Spartaku Trnava v januári, keď s ním klub predčasne ukončil kontrakt z dôvodu údajného hrubého porušenia životosprávy na klubovom plese. V minulosti obliekal aj dresy Banskej Bystrice, Žiliny, Púchova, Artmedie Petržalka i Senice.

Súvisiace články