Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Csaba Horváth bude pôsobiť v Šamoríne

Počas pôsobenia v trenčianskom AS sa Horváth (vľavo) vypracoval dokonca až na kapitána tímu. (Autor: SITA)
SITA|Publikované 8. sep 2015 o 06:28

Skúsený obranca sa vracia do domáceho prostredia po siedmich rokoch strávených v cudzine.

BRATISLAVA. Slovenský futbalový obranca Csaba Horváth, ktorý ostatné dve sezóny pôsobil v poľskom mužstve Piast Gliwice, sa s definitívnou platnosťou vracia do svojej domoviny.

Tridsaťtriročný skúsený stopér (nar. 2. mája 1982) si oblečie dres aktuálne 6. tímu tretej ligy skupiny západ FC ŠTK 1914 Šamorín, s ktorým sa už aj dlhšie pripravoval.

Informáciu priniesol portál eurofutbol.pl. s tým, že Cs. Horváth odohral v uplynulej sezóne za Gliwice 28 stretnutí a strelil jeden gól.

"Koncom júna sa mi skončila zmluva s poľskými Gliwicami. Povedal som si, že v lete sa uvidí, ako ďalej," uviedol Csaba na internetovom serveri ŠTK Šamorín.

Nový hráč ďalej pokračoval: "Na prvom mieste bola a je u mňa rodina. Nechcel som byť bez nej celý rok. Mal som veľa ponúk. Avšak ani jedna nebola taká, na ktorú by som povedal, že opäť pôjdem preč z domu. Vždy som hovoril, že na záver kariéry sa vrátim domov. Mám 33 rokov a myslím si, že ten čas práve prišiel. Pôsobenie v ŠTK je výborná vec aj vzhľadom na môj život po skončení hráčskej kariéry," dodal Csaba Horváth.

Rodák z Dunajskej Stredy hral v doterajšej seniorskej kariére za ŠKP Devín, český tím Synot Staré Město, AS Trenčín, holandské mužstvo ADO Den Haag a poľské kluby Zaglebie Lubin a Piast Gliwice.

Csaba Horváth má na konte aj jeden štart v drese A-tímu SR: pod vedením trénera Vladimíra Weissa nastúpil 12. augusta 2009 v prípravnom súboji v Reykjavíku proti domácemu Islandu (1:1).

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.