Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Crosby bude možno v piatok hrať

SITA|8. nov 2011 o 10:36

V prípade kapitána hokejistov Pittsburghu Sidneyho Crosbyho sa nič nemení, jeho návrat do zápasového kolotoča je stále nejasný.

PITTSBURGH.

Hviezda Penguins absolvovala v pondelok ďalšie vyšetrenia u špecialistu na otrasy mozgu. Pre zdravotné problémy nemôže Kanaďan hrať už vyše desať mesiacov. V pondelok médiá informoval, že nič sa nezmenilo a jeho návrat je otázny. Podľa viacerých špekulácií z posledných dní by Crosby mohol prvý raz nastúpiť už 11. novembra v domácom zápase proti Dallasu. "Skutočne som o tom nerozmýšľal. Je to jedna z odhadovaných možností," pripustil Crosby.

Dvadsaťštyriročný útočník trénuje so spoluhráčmi už od 17. septembra, keď sa zapojil do prípravného kempu. Odvtedy už dôsledky otrasu mozgu nepociťuje, absolvoval aj pár kontaktných tréningov. Crosby utrpel otras mozgu po dvoch úderoch do hlavy v zápasoch 1. a 5. januára.

"Absolvoval som pár tréningov za posledný týždeň. Bez ohľadu na to, či som sa snažil hrať kontaktne alebo nie, boli to dobré dni, počas ktorých som sa snažil vyťažiť z intenzívnych tréningov maximum. Je to vždy dobré, keď môžete pracovať naplno a vidieť, že všetko ide správnym smerom," povedal Crosby.

Pittsburghu sa v úvode novej sezóny darí aj bez kapitána, z prvých 15 stretnutí získal 21 bodov za 9 víťazstiev a 3 prehry v nadstavenom čase.

Súvisiace články