Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

Ronaldo predbehol Messiho. Je prvým futbalovým miliardárom

Cristiano Ronaldo (vpravo). (Autor: Antonio Calanni - TASR)
Sportnet|6. jún 2020 o 15:05

Je tretím športovcom, ktorý prekročil miliardu.

TURÍN. Portugalčan Cristiano Ronaldo sa stal prvým futbalistom v histórii, ktorý počas kariéry zarobil miliardu dolárov.

Podľa magazínu Forbes vlani zarobil 105 miliónov dolárov. Spomedzi športovcov dosiaľ pokorili miliardovú hranicu iba golfista Tiger Woods a bývalý profesionálny boxer Floyd Mayweather.

V kolektívnom športe je tak Portugalčan prvým miliardárom vôbec.

Ronaldo si počas doterajšej sedemnásťročnej kariéry zarobil priamo futbalom 650 miliónov dolárov, do konca zmluvy v Turíne by sa jeho zárobok mal vyšplhať na 765 miliónov. Zvyšok z vyše miliardy získal z reklamných aktivít.

Okrem vlastných marketingových zmlúv podniká v móde, má značku CR7, a má sieť hotelov či svoje múzeum v rodnom Funchali na Madeire.

Ronaldov rival Lionel Messi by sa mal podľa odhadov dostať medzi miliardárov budúci rok. Informoval o tom portál goal.com.

V minulom roku boli iba traja ľudia platení lepšie ako práve Ronaldo - Kylie Jennerová, Kanye West a zo športovcov Roger Federer.

Momentálne hráč Juventusu Turín kvôli pandémii koronavírusu súhlasil so znížením platu na štyri mesiace. Informoval o tom portál espn.com.

Súvisiace články