Futbalisti FC Barcelona strieľajú gól proti UE Cornella.
Futbalisti FC Barcelona strieľajú gól proti UE Cornella. (Autor: TASR/AP)

Brankár domácich zneškodnil až dve penalty favorita.

Rozhodovali: Soto – Cebrián, De Francisco. ŽK: 38. Estellés, 57. Presa, 96. Medina – 7. Puig, 106. Pjanić

ČK: 118. Estellés (Cornella) po 2. ŽK

Nepremenená penalta: 39. Pjanić (Barcelona), 80. Dembélé (Barcelona)

Cornella: Juan – Estellés, Moreno, Martín, Presa (84. Sanmartí) – Guzmán, Dorca, Marcet (68. Chiqui), Medina – Ontiveros (68. Carmona), Eloy (C) (97. Peguero)

FC Barcelona: Neto – Mingueza, Araújo, Lenglet, Firpo – Trincão (74. Pedri), Pjanić, Moriba (74. Busquets) – Puig (46. Dembélé), Griezmann (C) (101. De La Fuente), Braithwaite

BARCELONA. Futbalisti FC Barcelona postúpili do osemfinále Španielskeho pohára, ktorý je známy pod názvom Copa del Rey.

V šestnásťfinále sa natrápili s domácim treťoligistom UE Cornella, ktorý zdolali až po predĺžení 2:0.

O triumfe Kataláncov rozhodli Ousmana Dembélé a Martin Bratthwaite. Ďalej ide aj Athletic Bilbao vďaka víťazstvu 2:1 na ihrisku Ibizy.

Ešte v stredu z pohára vypadol Real Madrid, ktorý nestačil na Alcoyano, ktoré pôsobí tiež v tretej najvyššej súťaži.

V zápase UE Cornella proti Barcelone mohol byť hrdinom brankár treťoligistu Ramón Juan Ramírez.

Na hlave mal rovnakú helmu, akú kedysi nosil slávny brankár Petr Čech. Ramón zneškodnil Barcelone dve penalty, v prvom prípade zlyhal Miralem Pjanič, v druhom Dembélé.

Predviedol množstvo skvelých zákrokov, celkovo zmaril možno päť či šesť čistých šancí. Barcelona sa strachovala, ale nakoniec ju v predĺžení vykúpil gól Dembélého.

Cornella je doma na malom štadióne s kapacitou 1500 ľudí, ťaží z umelej trávy. V predošlom kole senzačne vyradila Atlético Madrid.

Domov»Futbal»Španielsko»Copa del Rey»Barcelona mohla dopadnúť ako Real, treťoligistu zlomila až v predĺžení