Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Čontofalský po prehre 0:3 cítil zlosť, nadchla ho ale atmosféra derby

TASR|27. sep 2011 o 11:44

Tri góly inkasoval slovenský brankár Kamil Čontofalský zo Slavie Praha v tradičnom derby so Spartou v rámci 8. kola futbalovej Gambrinus ligy.

PRAHA. Slavia odišla zo zápasu s prehrou 0:3, brankár po ňom priznal, cítil zlosť za to, ako naivne hrali.

"Vedeli sme, že Sparta je jednoznačný favorit. A my sme jej tú úlohu žiaľ nechali potvrdiť. Príliš sme jej to neznepríjemnili. Snažili sme sa hrať, nebolo to až tak strašné, ale dostali sme zbytočné góly. Necítil som ani tak bezmocnosť, ako skôr zlosť kvôli tomu, ako naivne niekedy hráme," povedal sklamaný Čontofalský pre český Sport.

Ten ďalej priznal, že nevie, či sa mu niečo podarilo zachrániť, ale vraj ho mrzeli prvé dva góly.

"Také nesmieme dostávať. Keby to po prvom polčase bolo 0:0 a Sparta by musela ísť do plných, bolo by to iné. No na keby sa nehrá. Druhý polčas bolo na ihrisku už len jedno mužstvo, Sparta si to užívala. Je to rozdiel triedy a to sa ťažko hodnotí. Potupou by som to ale nenazval, no príjemné to rozhodne nie je."

Dodal, že na debakel nemyslel, počas zápasu na to nie je ani čas. "Keby ale dali ďalšie dva góly, ako bol ten tretí, tak v bránke môže stáť ktokoľvek a nič by s tým neurobil," zdôraznil slovenský legionár.

Kamil Čontofalský si aspoň vychutnal atmosféru zápasu. "Bol by som rád, keby v českej lige bolo takýchto zápasov viac. V zahraničí som zažíval takmer vždy vypredané zápasy. Škoda, že tu je to len raz za rok. Aj nám sa vtedy hrá lepšie. Dúfam, že tu odohrám ešte viac zápasov v takejto atmosfére," uzavrel Kamil Čontofalský.

Súvisiace články