Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Conte je konfliktný a nemá trofej. Škriniara má viesť bývalý kouč Juventusu

Antonio Conte. (Autor: TASR/AP)
SITA|23. aug 2020 o 11:44

V klube vraj Conte viedol vojnu.

BRATISLAVA. Inter Miláno chcel v tejto špecifickej sezóne viac ako len finále v Európskej lige a druhé miesto v konečnej tabuľke Serie A.

A keďže tréner Antonio Conte nezískal žiadnu trofej, zrejme bude musieť odísť.

Klub zo San Sira už údajne má aj náhradu. Má ňou byť Massimiliano Allegri, ktorý v rokoch 2015 - 2019 priviedol Juventus Turín k piatim titulom v talianskej najvyššej súťaži v neprerušenej sérii.

Titul získal s Juve aj AC

"Allegri už súhlasil s ročným platom osem miliónov eur plus bonusy. Kontrakt s Interom by mal podpísať na dva roky," píšu viaceré talianske médiá, cituje ich aj srbský portál Danas.

Také jednoduché to však zasa nebude, keďže Conte má v Interi zmluvu ešte na dva roky s ročným platom dvanásť miliónov eur.

Odstupné by bolo v tomto prípade zrejme príliš vysoké.

Allegri v minulosti získal domáce tituly s AC Miláno aj s už spomenutým Juventusom.

Ak by sa mu to podarilo aj v Interi, stal by sa prvým talianskym trénerom s domácim titulom z troch najväčších domácich futbalových značiek.

Škriniara nechal na lavičke

V prospech Allegriho a v neprospech Conteho hovorí ešte jeden fakt. Je ním jednoduchšia komunikácia na linke medzi trénerským štábom a manažmentom klubu.

"Conte od svojho príchodu viedol vojnu so športovým úsekom Interu, dokonca obvinil svojich spolupracovníkov z nedostatočnej podpory a ochrany v dôležitých momentoch sezóny," píšu Taliani.

Inter v piatok bez slovenského obrancu Milana Škriniara v zostave prehral vo finále Európskej ligy s FC Sevilla 2:3 a pomedzi prsty mu utiekol prvý veľký titul z európskej scény od triumfu vo finále Ligy majstrov v roku 2010.

Conte po finálovom neúspechu k otázkam o svojej budúcnosti vyhlásil: "Sadneme si po návrate do Milána a s chladnou hlavou zanalyzujeme celú sezónu. Posúdime všetky možnosti a vyberieme tú najlepšiu pre budúcnosť Interu."

Súvisiace články