Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Choď domov, lebo môžeš. Vlhovej tréner má nečakané voľno

Petra Vlhová. (Autor: SITA/AP - Jussi Nukari)
Prémiový obsah
Juraj Berzedi|23. nov 2020 o 12:40

Aké boli tri týždne v Levi?

LEVI, BRATISLAVA. Po veľkých športových víťazstvách prichádzajú často bujaré oslavy. Nie však v prípade slovenskej lyžiarky Petry Vlhovej.

Hoci cez víkend dvakrát zvíťazila v slalomoch Svetového pohára vo fínskom Levi, na žiadne oslavy nikto z jej tímu ani nepomyslel.

V nedeľu po pretekoch neprišlo uvoľnenie. Skôr naopak. Začala sa ešte náročnejšia misia, s ktorou sa Vlhovej tím počas sezóny musí vyrovnať.

„Niekto si myslí, že po víkende ideme na párty, na ktorej sme do rána a potom dva dni vyspávame. To nehrozí,“ hovorí pre SME tréner Matej Gemza.

Vo Vlhovej tíme je asistentom hlavného trénera Livia Magoniho.

Vlhová v lietadle, tréneri v aute

Po úspešnom víkende sa začal boj s časom. Najskôr testovanie na koronavírus, potom rýchle balenie a náročné cestovanie.

Malým súkromným lietadlom sa slovenská lyžiarka s bratom Borisom a servismanom Gigim Parravicinim presunuli do Mníchova a odtiaľ ešte cestovali takmer tri hodiny autom do Vipitena.

„Tam máme prenajatý dom a svoju základňu. Petra bude v známom a bezpečnom prostredí. Pondelok a utorok bude mať voľnejší,“ načrtol plány Gemza.

Zvyšná posádka sa presúva po zemi. Dôvod?

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Juraj Berzedi píše o futbale, ktorý dlhé roky hrával, hokeji, lyžovaní, atletike a vodnom slalome. Ako reportér sa zúčastnil na EURO 2016 vo futbale, aj na zimných olympijských hrách v Pjongčangu 2018. Reportérsky zachytil dianie na troch majstrovstvách sveta v hokeji (2017, 2018, 2019), pravidelne cestuje na Svetové poháre v alpskom lyžovaní a bol aj na dvoch svetových šampionátoch (2017, 2019).

Súvisiace články