Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Cíger priznal chyby, odvolať ho nechcel nikto

Zdeno Cíger (v strede) pózuje s prezidentom SZĽH Igorom Nemečkom (vpravo) a predsedom predstavenstva nového partnera Tipsport SK Jaroslavom Tarabom. (Autor: SITA)
Ondrej Gajdoš|Publikované 25. máj 2016 o 19:04

Kouč tímu Slovenska na výkonnom výbore sebakriticky priznal veci, ktoré treba zlepšiť, ale medzi novinármi o nich nechcel hovoriť.

MS v hokeji

MS v hokeji 2017: Program, výsledky, tabuľky, zápasy, online prenosy.

MS v hokeji 2016.

BRATISLAVA. Deviate miesto Slovenska na majstrovstvách sveta a rozpačité výkony národného tímu zarezonovali aj na stredajšom výkonnom výbore hokejového zväzu, ale k žiadnym veľkým otrasom neprišlo.

„Tréner Zdeno Cíger predniesol analýzu hráčov a zhodnotil každé stretnutie nášho mužstva v základnej skupine v Petrohrade,“ priblížil priebeh exekutívy generálny sekretár SZĽH Róbert Pukalovič.

„Hodnotenie trénera vyznelo podľa môjho odhadu na päťdesiat k päťdesiatim. Vo vystúpení slovenského tímu na majstrovstvách sveta boli pozitívne aj negatívne veci. Výkonný výbor zobral Cígerovu správu na vedomie. Nevznikol žiadny podnet, ktorý by žiadal jeho odvolanie či zrušenie kontraktu.“

Hodnotenie vyznelo 50:50

Slovensko malo na šampionáte sľubný vstup, zdolalo Maďarsko 4:1 a Francúzsko 5:1, ale štyrmi prehrami za sebou s Nemeckom 1:5, Bieloruskom 2:4, Kanadou 0:5 a Fínskom 0:5 si výrazne skomplikoval postupové šance.

V záverečnom súboji s Američanmi potrebovali Slováci trojbodové víťazstvo v riadnom hracom čase, a tak výhra 3:2 po predĺžení znamenala cestu domov.

Cíger podpísal vlani v lete dvojročnú zmluvu, mal by viesť tím na majstrovstvách sveta aj o rok. Slovensko zaradili do skupiny v nemeckom Kolíne s Ruskom, so Švédskom, s USA, Lotyšskom, Dánskom, Talianskom a domácim mužstvom.

Trénera by mal ešte odobriť nový prezident a výkonný výbor zväzu, ktorých zvolia na mimoriadnom kongrese SZĽH 16. júna.

Aj Cíger zbieral skúsenosti

Pre Cígera to bol v Rusku premiérový šampionát. V zložitej sezóne, keď skupina hráčov okolo Michala Handzuša vlani v lete vyhlásila bojkot reprezentácie, musel siahnuť po viacerých mladých hráčoch, ktorí sa len zoznamovali s medzinárodným hokejom. Nakoniec zobral na MS osem nováčikov.

„Aj pre mňa to bola výborná skúsenosť, nedá sa byť na prvý raz najlepší. Sám som si priznal na výkonnom výbore veci, ktoré treba zlepšiť,“ vravel 46-ročný kouč.

Zdeno Cíger hodnotil vystúpenie Slovenska na svetovom šampionáte. (Autor: SITA)

O detailoch, ktoré mohol urobiť inak, však nechcel hovoriť. „Rozprávali sme sa otvorene aj o záležitostiach, ktoré v našom tíme nefungovali. Kritika musí byť, s tým nemám problém,“ uviedol kouč.

Cíger mal dojem, že

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Autor: Ondrej Gajdoš

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.