Cibulková prehrala na turnaji v New Havene s Loitovou

SITA|20. aug 2007 o 17:27

NEW HAVEN 20. augusta (SITA) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa ako tzv. lucky loser zdržala v hlavnej súťaži dvojhry na turnaji WTA Tour Pilot Pen Tennis presented by Schick (Tier II, dotácia ...

NEW HAVEN 20. augusta (SITA) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa ako tzv. lucky loser zdržala v hlavnej súťaži dvojhry na turnaji WTA Tour Pilot Pen Tennis presented by Schick (Tier II, dotácia 600 000 USD, tvrdý povrch Deco Turf II) v americkom New Havene v Connecticute iba 65 minút. Osemnásťročná Bratislavčanka v pondelok podľahla tiež nenasadenej skúsenej 28-ročnej Francúzke Emilie Loitovej (39. v renkingu) v ich premiérovom vzájomnom zápase 0:6, 5:7. Cibulková z deviatich možností len dvakrát vyhrala gem pri vlastnom podaní. Súperke povolila 13 brejkbalov.

Osemnásťročná Cibulková za jednoznačného stavu 0:6, 0:3 znížila na 2:3, a hoci sa opäť nechala brejknúť v šiestej i ôsmej hre, príkladne zabojovala, keď ani Francúzke príliš nevychádzal servis. V deviatom geme Slovenka úspešne čelila trom mečbalom. Loitová si dva z nich sama premrhala dvojchybou, ale za stavu 5:5 nezaváhala a potom v dvanástej hre premenila celkovo piaty mečbal.

Ako je známe zverenkyňa Vladimíra Pláteníka, ktorá si k 20. augustu vytvorila rebríčkové maximum doterajšej kariéry (64. pozícia), v nedeľu za stavu 1:6, 1:2 odstúpila z duelu finálového 3. kola kvalifikácie proti Maďarke Ágnes Szávayovej (podľa oficiálneho zápisu pre problémy v krížovej oblasti chrbtice, ktorá ju trápila už pred júlovým fedcupovým duelom SR proti Srbsku), napokon sa však mohla vrátiť do akcie ako náhradníčka za domácu Serenu Williamsovú.


Dvojhra - 1. kolo:

Emilie Loitová (Fr.) - Dominika Cibulková (SR) 6:0, 7:5 za 65 minút


Nachádzate sa tu:
Domov»Tenis»Cibulková prehrala na turnaji v New Havene s Loitovou