Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Cibulková našla v Sofii povrch podobný Linzu a halu ako v Košiciach

Podobnú radosť Cibulková dlho neukázala. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 25. okt 2014 o 22:23

Súperky si nechcem vyberať, ale som rada, že účasť odriekla Austrálčanka Samantha Stosurová," priznala Dominika Cibulková pred malými MS WTA.

SOFIA. Slovenská tenisová jednotka Dominika Cibulková ukončí sezónu 2014 na inom šampionáte, než sa dlho črtalo. Nezmenila sa však jej ambícia dosiahnuť úspech.

"Je to posledné podujatie v roku, dám do toho všetko," povedala Cibulková pre agentúru SITA už z bulharskej Sofie, od utorka 28. októbra dejiska tzv. malých MS WTA pod názvom Garanti Koza Tournament of Champions pre rebríčkovo najvyššie postavené víťazky tohtoročných turnajov so štatútom International.

Vyzeralo to na Singapur

Keď Bratislavčanka triumfovala na podujatí príslušnej kategórie na prelome februára a marca v mexickom Acapulcu, čerstvo bola finalistkou melbournských grandslamových Australian Open. Ešte v apríli či máji to viac ako reálne vyzeralo na jej štart na "veľkom" šampionáte v Singapure.

"Prvá polovica roka bola pre mňa skvelá, ale v druhej sa nenaplnili moje očakávania. Sama som teraz zvedavá, akými výsledkami sa to uzavrie. Tento týždeň sme v príprave dosť zamakali, pracovali sme na niektorých konkrétnych veciach, cítila som sa na kurte dobre. Trošku sa mi však zase ozvala noha, pár dní to chcelo rehabilitáciu a nemohli sme do toho ísť až tak, ako sme plánovali," priznala 25-ročná 12. hráčka svetového rebríčka.

Zverenkyňa fedcupového kapitána Mateja Liptáka si už vyskúšala prostredie aj tvrdý povrch v Arene Armeec: "V prvom rade je dôležité, že noha držala. Musím zaklopať, je to sľubné a dúfam, že to aj zostane v poriadku. Podklad je tu úplne iný ako v NTC, na dreve a dosť podobný Linzu. Odskakuje to značne vysoko. Je dobré, že sme prileteli už dnes, 'hitla' som si a nazbierala prvé skúsenosti s miestnymi podmienkami. Hala mi veľmi pripomína tú košickú, v ktorej sme v roku 2007 odohrali pamätné fedcupové stretnutie so Srbkami."

Stosurová nepríde

Cibulková si tradične nechce "vyberať" súperky, ale aj vzhľadom na spomenuté vlastnosti povrchu priznala: "Som rada, že účasť odriekla Austrálčanka Samantha Stosurová."

V bulharskej metropole privítal Cibulkovú sneh: "Pecka... Urobila som si fotku hneď po vystúpení z lietadla. Potom som cestou videla tabuľu so vzdialenosťou do Plovdivu a oživili sa mi spomienky na Fed Cup. Fúha, už je to viac ako osem rokov... Spája sa mi to so šopským šalátom. V dobrom."

Určitá paralela medzi nastávajúcim turnajom a spomenutou súťažou reprezentačných družstiev je aj v špecifickom hernom systéme oproti bežným individuálnym podujatiam s vyraďovacím formátom: "Fed Cup je síce v mnohom iný, ale aj pri ňom platí, že neúspech sa ešte dá napraviť. V takej podobe, aká má čaká teraz, som to však ešte nezažila." Cibulková naposledy hrala v skupine na Hopman Cupe 2009 v austrálskom Perthe a získala trofej: "Vtedy s Dominom Hrbatým to ani nemohlo dopadnúť lepšie, azda to tak bude aj v Sofii."

V bulharskej metropole budú hrať aj Ruska Jekaterina Makarovová, Nemka Andrea Petkovicová, Francúzka Alizé Cornetová, Španielky Carla Suárezová-Navarrová a Garbine Muguruzová-Blancová, Talianka Flavia Pennettová a domáca Cvetana Pironkovová, posledné dve na základe voľnej karty.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články