Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Cibulková čakala od súperky hlúpe chyby. Nič také sa neudialo

Dominika Cibulková postúpila vo Wimbledone do 3. kola. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 26. jún 2014 o 04:51

Dominiku Cibulkovú čaká v treťom kole Wimledonu česká tenistka Lucie Šafářová. Má s ňou bilanciu 3:0 bez prehratého setu.

LONDÝN. Dominika Cibulková sa v 2. kole grandslamového Wimbledonu na londýnskej tráve dostala z manka 2:5 v treťom sete proti Belgičanke Alison van Uytvanckovej, triumfovala 3:6, 6:3, 8:6.

"Bol to veľmi náročný zápas. Súperka nemala čo stratiť, hrala veľmi nepríjemne, menila rytmus slajzami, dobre sa bránila."

"Nevedela som o nej skoro nič, akurát môj tréner videl jeden jej zápas na Roland Garros, keď vtedy prichádzal do úvahy náš súboj," povedala Cibulková pre agentúru SITA.

Dostala sa do laufu

"V prvom sete som porobila pár zbytočných chýb, ušlo mi to. Od druhého setu mi to začalo ísť lepšie na príjme, keď som sa postavila viac dopredu. Môj tlak už bol efektívnejší."

"Škoda, že na začiatku tretieho setu sa mi nepodarilo využiť viaceré šance, ona vtedy vytiahla kvalitné podania, vždy mi to utieklo pomedzi prsty."

"Za toho stavu 2:5 som vedela, že je to stále len o jeden brejk a ona si to bude musieť uhrať," uviedla 25-ročná desiatka svetového rebríčka.

Bratislavčanka ani za výrazne nepriaznivého stavu nestratila nádej a koncept: "Bojovala som o každú loptičku, dostala som sa v tej koncovke do ´laufu´, hitovala som jej to, potriafala som viacero úderov k čiaram. Celkovo to bol veľmi kvalitný zápas."

"Trochu som aj čakala, že z jej strany prídu nejaké hlúpe chyby, nič také sa však nedialo, musela som si to uhrať sama. Som veľmi rada, že som to napokon zvládla. Nie je len fráza, že na grandslamových podujatiach neprichádzajú úspechy nejako jednoducho."

"Bolo by príjemnejšie postúpiť jednoducho, ale takýto zápas mi, keď už prišiel a dopadol dobre, samozrejme, dodá veľa sebavedomia a vnútornej sily."

Šafářová bude nepríjemná

Finalistka januárových melbournských rovnako hodnotných Australian Open Cibulková bude v 3. kole čeliť Češke Lucii Šafářovej, proti ktorej má bilanciu 3:0 bez straty čo i len setu.

"Pamätám si ten náš duel spred takmer troch rokov v Linzi. Určite to bude ďalšia nepríjemná súperka, ľaváčka, veľmi skúsená."

"Vo štvrtok budem mať voľnejší program, hrám iba štvorhru. Musím sa dobre zregenerovať a takticky pripraviť na piatok, rozobrať si to s koučom. Dúfam, že po 3. kole budem mať proti Šafářovej ešte priaznivejšiu štatistiku."

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.