Sobota, 10. apríla, 2021Meniny má Igor

Chytili podozrivých v prípade Cozmovej vraždy

Smútiaci si pripomenuli Mariana Cozmu množstvom sviečok. (Autor: FOTO - ČTK/AP)
Pavol Spál, TASR|9. feb 2009 o 20:38

Polícia zadržala mužov podozrivých z vraždy slávneho hádzanára.

VESZPRÉM. Rakúski policajti v pondelok ráno zadržali dvoch z trojice mužov podozrivých z vraždy rumunského hádzanára Maria Cozmu. Tretí muž stále uteká. Dvestojedenásť centimetrov vysokého Cozmu dobodali neznámi páchatelia v nedeľu ráno v nočnom podniku v maďarskom Veszpréme. Počas tancovania s priateľkou sa neho vraj vrhla tridsaťčlenná skupinka. Podľa rumunských médií išlo o rómsky gang.

Hádzanár po prevoze do nemocnice zraneniam podľahol. Vážne zranenia utrpeli aj Cozmovi spoluhráči s MBK Veszprém, ktorí mu prišli na pomoc. Obaja sú však mimo ohrozenia života.

Motív vraždy zatiaľ nie je jasný. Podľa niektorých si páchatelia Cozmu s niekým pomýlili. Druhá verzia hovorí, že sa zastal barmanky. Tú vraj napadli po tom, ako vyžadovala zaplatiť účet.

Dvadsaťšesťročný pivot Cozma hral proti Slovenku na januárových majstrovstvách sveta. Bol bývalým spoluhráčom brankára Richarda Štochla, ktorý tiež krátko pôsobil vo Veszpréme. „Bol to normálny chalan. Nemyslím, že by bol prehnane temperamentný alebo vyhľadával konflikty. Kto rieši konflikty nožom, nemôže byť normálny," vravel pre TASR kapitán Slovákov.

Rodine hádzanára vyjadril včera sústrasť predseda Veszprémskej rómskej samosprávy. „Vyzývame páchateľov, aby sa vzdali," cituje agentúra MTI predsedu samosprávy.

Obyvatelia Veszprému obložili miesto tragédie sviečkami a kvetinami.

Podľa rumunských médií bol Cozma pichnutý nožom už v roku 2005. Iba vďaka rýchlej pomoci vtedy vraj neochrnul.

Súvisiace články