Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Chrípka skolila už aj Djokoviča, proti Južnému Zimonjič

SITA|Publikované 8. feb 2008 o 12:32

MOSKVA 8. februára (SITA, AP) - Chrípkové ochorenie zanechalo srbský tenisový tím mužov v moskovskom súboji osemfinálového 1. kola svetovej skupiny Davisovho pohára 2008 napospas domácim finalistom uplynulého ...

MOSKVA 8. februára (SITA, AP) - Chrípkové ochorenie zanechalo srbský tenisový tím mužov v moskovskom súboji osemfinálového 1. kola svetovej skupiny Davisovho pohára 2008 napospas domácim finalistom uplynulého ročníka bez dvojice najlepších hráčov. Po Jankovi Tipsarevičovi sa muselo účasti vzdať aj eso hosťujúceho tímu - víťaz Australian Open Novak Djokovič. Zverenec slovenského kouča Mariána Vajdu mal otvoriť atraktívny súboj na tvrdom povrchu RuKortHard v Lužnikách piatkovou dvojhrou s Michailom Južným. Zastúpiť ho však musel deblový špecialista a 689. hráč singlového rebríčka Nenad Zimonjič, pre ktorého to je prvý súťažný zápas vo dvojhre od apríla minulého roku. Ruskej jednotke Nikolajovi Davydenkovi bude potom čeliť Viktor Troicki, 114. v singlovom rebríčku ATP. Srbský kapitán Bogdan Obradovič sa spolieha aspoň na alternatívu, že Djokovič bude môcť nastúpiť na sobotňajšiu štvorhru po boku Zimonjiča a Tipsarevičovi umožní zdravotný stav zasiahnuť do vývoja v nedeľu.

Ruskému výberu kapitána Šamila Tarpiščeva tak všetko hrá do karát na postup do aprílového štvrťfinále, v ktorom sa víťaz moskovského duelu postaví proti lepšiemu z dvojice Česká republika - Belgicko (Ostrava, ČEZ Aréna, tvrdý povrch Taraflex v hale). Ruský daviscupový tím na domácich dvorcoch neprehral od finále v roku 1995, keď vo farbách USA exceloval Pete Sampras. Odvtedy Rusi ťahajú sériu 14 domácich víťazstiev. Srbi sú v ére svojej samostatnosti naopak nováčikmi v elitnej svetovej skupine.


Súvisiace články