Utorok, 7. decembra, 2021Meniny má Ambróz

MS v kickboxe: Monika Chochlíková siahala na zlato

Slovenská bojovníčka Monika Chochlíková. (Zdroj: Oktagon MMA)
Vladimír Bilohuščin, Adrián Mečiar|22. okt 2021 o 13:10 (aktualizované 22. okt 2021 o 13:53)

Slovensko sa môže radovať zo striebra.

JESOLO LIDO. Svetová špička kickboxingu sa zišla v týchto dňoch v Taliansku na majstrovstvách sveta organizácie WAKO. Tá je považovaná za svetovú jednotku a šampionát tak ponúkol v ringu to najlepšie, čo tento šport ponúka.

V najprestížnejšej kategórii K1 malo v bojoch o cenné kovy zastúpenie aj Slovensko vďaka Monike Chochlíkovej.

Slovenská reprezentantka postupne jasne zdolala 3 súperky a prebojovala sa do finále v kategórii do 51 kilogramov.

Siahala na zlato

Vo rozhodujúcom súboji narazila na latinsko-americkú superstar Melissu Martinez z Mexika, ktorá mala na svojom konte striebro z majstrovstiev sveta a taktiež svetových hier.

Okrem toho má aj úctyhodné skóre v MMA, kde je so 7 výhrami zatiaľ neporazená. Pre porovnanie, Chochlíková mala v rámci MMA doposiaľ len dva zápasy, hoci v oboch prípadoch zvíťazila.

Prvé finálové kolo prebiehalo podľa slovenských predstáv. Chochlíková dokázala bodovať úspešnými útokmi a nakoniec ukončila dejstvo v pomere 2:1 vo svoj prospech.

Druhé kolo prinieslo tlak zo strany Martinez, ktorá vyrovnala priebeh duelu, hlavne po úspešných kopoch. Chochlíková ale taktiež bodovala a stav pred posledným dejstvom ukazoval remízu v pomere 1:1 na body.

V poslednej dvojminútovke sa Mexičanka poriadne rozbehla a hlavne peknými front kickmi dokázala našu reprezentantku prebodovávať. 

Výborná taktika do tretieho kola sa prejavila na bodových výsledkoch, ktoré po záverečnom gongu ukázali skóre 3:0 pre Melissu Martinez.

Chochlíková vo finále nestačila na Mexičanku Martinez. (Zdroj: YouTube: WAKO Kickboxing)

Zástupkyňa Victory Gym Trenčin si tak po tesnom finále odnáša domov veľmi cennú striebornú medailu a miestenku na Svetové hry v USA.

Úspešná na viacerých frontoch

Chochlíková je aktívna v niekoľkých disciplínach. Okrem kickboxu či thajského boxu má bilanciu 2-0 v MMA.

V auguste sa stala majsterkou sveta v thajskom boxe. Zisk titulu WMC pred ňou spomedzi Slovákov zaknihoval len Vladimír Moravčík, z Česka sa to podarilo iba Jirkovi Žákovi.

„V profi ringu je to skutočne najviac, čo sa dá dosiahnuť v thajskom boxe,“ potvrdil Chochlíkovej tréner Tomáš Tadlánek.

VIDEO - Rozhovor s Chochlíkovou po augustovej výhre

Chochlíková okrem toho debutovala v klietke len pred rokom. Prvý zápas podľa pravidiel MMA mala v americkej organizácii Bellator, kde v minulosti vyhral titul Attila Végh.

Chochlíková bola po Véghovi prvou zástupkyňou Slovenska, ktorá bojovala v tejto lige. Následne podpísala kontrakt s Oktagon MMA. 

Súvisiace články