Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Naprával McEnroa aj Beckera. Boli to slušní ľudia, vraví Slovák

Vojtech Zilizi na archívnej snímke s Miloslavom Mečířom. (Autor: Osobný archív Vojtecha Ziliziho)
Prémiový obsah
Jana Sedláková|20. sep 2020 o 23:50

S Mečířom i Vajdom sú dodnes priatelia.

Rozhovor pre SME

VOJTECH ZILIZI dlhé roky pôsobil ako chiropraktik, dodnes vypomáha v tejto práci synovi. Spolupracoval aj so známymi športovcami, najintenzívnejšie s tenistom Miloslavom Mečířom.

"Miloš bol veľký talent, vystačil si aj bez trénera," spomína chiropraktik z Tešedíkova na juhu Slovenska.

Kedy ste začali spolupracovať so známymi športovcami?

Prvým bol tenista Miloš Mečíř. Bolo to v rokoch 1988 a 1989. V tých časoch som spolupracoval aj s inými tenistami, daviscupovými reprezentantmi. S Petrom Kordom či Milanom Šrejberom. Ale chodili ku mne aj viacerí hokejisti, futbalisti či atléti. Mnohí sa o mne dozvedeli tak, že som spolupracoval s Mečířom.

V tom čase nebol internet. Ako vás Mečíř našiel?

Skôr ja som si našiel jeho (smiech). Sledoval som jeho zápasy a po olympiáde sme sa za ním vybrali do Prahy na Davis Cup. Ponúkol som mu svoje služby. Videl som totiž, že má zdravotné problémy.

Trápila ho chrbtica. Napravil som ho a bol v poriadku. Normálne mohol hrať. Žiaľ, práve na tom Davis Cupe sa stala taká nepríjemná vec, že ho nakoniec vyradila z hry chrípka.

Ako na vás reagoval?

Celkom pozitívne. O chiropraktikoch už čosi počul. V tej dobe sme boli v okolí traja. Ja v Tešedíkove, ďalší bol v Seliciach (obe okres Šaľa, pozn. red.) a potom ešte jedna pani v Čiernej Vode (okres Galanta, pozn. red.).

Ako sa počas vašej spolupráce vyvíjal jeho zdravotný stav?

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Jana Sedláková Študuje žurnalistiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Písala pre fanúšikovské stránky o tenise, ale prvé novinárske skúsenosti zbierala najmä v TASR. V Spornete sa venuje najmä tenisovým témam.

Súvisiace články