Nedeľa, 28. novembra, 2021Meniny má Henrieta

Škandál v Nemecku, klub si uctil neonacistu

Neonacisti počas demonštrácie krajnej pravice v nemeckom meste Chemnitz. (Autor: TASR/AP)
SITA|12. mar 2019 o 20:39

Šéf klubu okamžite rezignoval.

BERLÍN. Regionálny nemecký klub Chemnitzer FC sa pred a počas víkendového ligového stretnutia proti VSG Altglienicke (4:4) dopustil prešľapu, keď viackrát vzdal úctu zosnulému neonacistovi Thomasovi Hallerovi.

Ten patril medzi najznámejších chuligánov tohto klubu a v minulosti jeho bezpečnostná firma pracovala pre Chemnitz.

Na základe toho po víkende rezignoval šéf klubu Thomas Uhlig, pracovník zodpovedný za komunikáciu Maximilian Gloes a pre klub prestala pracovať aj jeho dlhoročná fanúšička, politička Peggy Schellenbergerová.

Okrem minúty ticha či transparentov na tribúnach prekročil hranicu aj útočník domácich Daniel Frahn, ktorý po strelení gólu ukázal spod dresu tričko úzko späté s nacistickou scénou.

Viceprezident Nemeckého futbalového zväzu (DFB) Rainer Koch v pondelok povedal, že zväz sa dištancuje od všetkých aktivít v klube Chemnitzer FC a verí, že regionálny zväz (NOFV) incident poriadne vyšetrí a vinníkov potrestá.

Ako sa vyjadrili zástupcovia NOFV, klub z mesta Chemnitz aj spomenutý útočník Daniel Frahn môžu očakávať postihy.

Súvisiace články

  • Wilsonová po útoku rasistov zvažuje zotrvanie v Cassovii
    09.04.2008
    Wilsonová po útoku rasistov zvažuje zotrvanie v CassoviiKOŠICE 9. apríla (SITA) - Americká basketbalistka v službách Cassovie Košice Wilhelmina Denise Wilsonová, ktorá sa v nedeľu stala obeťou rasovo motivovaného útoku, bude napokon zvažovať ponuku východoslovenského ...
    09.04.2008