Chára odohral skvelý zápas, okrem asistencie dosiahol až štyri plusové body

Zdeno Chára (vľavo) sa raduje so spoluhráčmi po góle, na ktorý asistoval.
Zdeno Chára (vľavo) sa raduje so spoluhráčmi po góle, na ktorý asistoval. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|16. mar 2017 o 05:42

Z dvoch Slovákov, ktorí boli v akcii, bodoval jeden.

NEW YORK. Desaťzápasová víťazná šnúra hokejistov Calgary v NHL je ukončená. O zastavenie série Flames sa postaral Boston so slovenským kapitánom Zdenom Chárom, keď v stredu zvíťazil v Scotiabank Saddledome 5:2.

O dva dni 40-ročný Trenčan prispel k štvrtej výhre Bruins v sérii jednou asistenciou, čo bol jeho dvadsiaty druhý bod v ročníku (7+15). Na ľade strávil 23:46 minúty a dosiahol až štyri plusové body. Jeho krajan Peter Cehlárik do duelu nezasiahol.

Brad Marchand už je najproduktívnejším hráčom ligy a vďaka tridsiatemu šiestemu gólu aj jej najlepším strelcom.

Flames chýbal iba jeden triumf, aby utvorili nový klubový rekord. Takto sa im iba podarilo vyrovnať zápis mužstva, ktoré ešte pod názvom Atlanta Flames vyhralo v sezóne 1978/79 desať zápasov za sebou. "Bolo to v našich hlavách. Mali sme to niekde v pozadí v našich mysliach," uviedol kapitán Calgary Mark Giordano.

Detroit prehral v Denveri na ľade najslabšieho tímu celej NHL 1:3. Víťazný gól Colorada dosiahol americký nováčik J.T. Compher, ktorý si otvoril strelecký účet v najlepšej lige sveta. Hosťujúci útočník Tomáš Tatar nebodoval.

Po troch prehrách v sérii uspela Philadelphia, a to víťazstvom na nulu nad obhajcom Stanleyho pohára Pittsburghom (4:0). Brankár Steve Mason chytil všetkých 23 striel hráčov Penguins a dosiahol tretie čisté konto v ročníku.

Brankár Steve Mason predviedol viacero skvelých zákrokov.
Brankár Steve Mason predviedol viacero skvelých zákrokov. (Autor: TASR/AP)

Flyers majú trinásť zápasov pred záverom základnej časti päťbodové manko na ôsmu priečku vo Východnej konferencii.

"Hráme o prežitie, každý duel je dôležitý. Všetko je možné. Nie je koniec, kým nie je koniec," tvrdí Wayne Simmonds.

NHL - výsledky:

Philadelphia Flyers - Pittsburgh Penguins 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Góly:
21. Couturier (Weise, B. Schenn), 27. Simmonds (Gostisbehere, Provorov), 56. C. Giroux (Bellemare), 60. Weise (B. Schenn, Couturier)

Calgary Flames - Boston Bruins 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)
Góly:
10. Chiasson (Bouma, Stajan), 28. Hamilton - 12. Pastrňák (CHÁRA), 27. Marchand, 32. Backes (Krejčí), 44. Beleskey (Spooner, Stafford), 60. Pastrňák (Marchand, Bergeron)

/obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 23 minút a 46 sekúnd, raz vystrelil na bránu súpera, pripísal si jeden kanadský bod za asistenciu a až štyri plusové body/

/útočník Peter Cehlárik (Boston) sa nevošiel do zápasovej nominácie/

Colorado Avalanche - Detroit Red Wings 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Góly:
33. Duchene (Landeskog, Ťutin), 44. Compher (Beauchemin), 46. Söderberg (Comeau, J. Mitchell) - 6. Athanasiou (Abdelkader, Larkin)

/útočník Tomáš Tatar (Detroit) odohral 16 minút a 58 sekúnd, tri razy vystrelil na bránu súpera, do štatistík si pripísal jeden mínusový bod a raz sedel na trestnej lavici/

Anaheim Ducks - St. Louis Blues 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly:
6. Rakell (Getzlaf), 27. Getzlaf (Cogliano) - 51. Barbašev (Pääjärvi)

Domov»Hokej»NHL»Chára odohral skvelý zápas, okrem asistencie dosiahol až štyri plusové body