Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Urážaš jeden a pol miliardy moslimov, útočí Chabib na Macrona

Chabib Nurmagomedov. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 31. okt 2020 o 09:35

Nurmagomedov sa zastal moslimov na Instagrame.

BRATISLAVA. Ruský bojovník MMA na dôchodku Chabib Nurmagomedov je hrdý moslim a nepáči sa mu postoj, ktorý zaujal francúzsky prezident Emmanuel Macron po aktuálnych teroristických útokoch vo Francúzsku.

Po štvrtkovej tragédii a dobodaní troch ľudí v Bazilike Matky Božej v Nice totiž Macron vyhlásil, že išlo o islamistický teroristický útok.

Prezidentovi poslal nepríjemný odkaz

Starosta mesta Nice Christian Estrosi dokonca vyhlásil, že štát musí "zahubiť islamofašizmus".

Nurmagomedov svoj instagramový post v ruštine a arabčine doplnil o fotografiu tváre Macrona, na ktorej je odtlačok topánky.

"Nech Všemohúci znetvorí tvár tohto stvorenia a všetkých jeho nasledovníkov, ktorí pod heslom slobody slova urážajú pocity viac ako jeden a pol miliardy veriacich moslimov. Nech ich Všemohúci poníži v tomto aj budúcom živote. Alah počíta rýchlo, to všetci uvidia," tvrdo skonštatoval Nurmagomedov.

Slová francúzskych politikov sa ho osobne dotkli.

"Sme moslimovia, milujeme svojho proroka Mohameda viac ako naše matky, otcov, deti, manželky a všetkých ostatných ľudí, ktorí sú našim srdciam blízki.“

Oznámil koniec kariéry

Podľa BBC francúzsky prezident už skôr vyvolal hnev vo viacerých krajinách s moslimskou väčšinou pre jeho komentáre v súvislosti s násilnou smrťou učiteľa Samuela Patyho, ktorý svojim študentom ukázal karikatúry proroka Mohameda.

A to je vo všeobecnom ponímaní urážka moslimov, keďže zobrazovať tvár proroka aj Alaha v akejkoľvek podobe je zakázané.

Nedávny návrat 32-ročného Nurmagomedova do súťažnej klietky v MMA vyvrcholil hladkým víťazstvom, po ktorom dagestanský bojovník oznámil ukončenie kariéry.

Súboj s Američanom Justinom Gaethjem na turnaji UFC 254 v Abú Zabí v Spojených arabských emirátoch ukončil ruský majster bojových umení technickou submisiou už v 2. kole.

Svoju profesionálnu bilanciu v oktagone upravil na 29 víťazstiev a 0 prehier.

Nurmagomedov je mnohými odborníkmi považovaný za najväčšieho bojovníka UFC v histórii.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.