Dve Češky postúpili do tretieho kola, Šafářová nestačila na Serenu

Karolína Plíšková dovolila súperke získať iba dva gemy. (Autor: TASR/AP)
TASR|19. jan 2017 o 07:00

Pozrite si súhrn štvrtkových výsledkov druhého kola ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open.

MELBOURNE. Česká tenistka Karolína Plíšková sa suverénne prebojovala do tretieho kola dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne. V druhom kole ako nasadená päťka deklasovala Rusku Annu Blinkovovú 6:0, 6:2.

Ďalej ide aj deviata nasadená Johanna Kontová po triumfe 6:4, 6:2 nad Japonkou Naomi Osakovou. V dueli o postup do osemfinále ju čaká bývalá svetová jednotka Dánka Caroline Wozniacká, nad Chorvátkou Donnou Vekičovou vyhrala 6:1, 6:3.

Australian Open - 2. kolo:

(celková dotácia 50 miliónov austrálskych dolárov, tvrdý povrch)

Dominika Cibulková (SR-6) - Chsieh Su-wej (Taiw.) 6:4, 7:6 (8)

Jennifer Bradyová (USA) - Heather Watsonová (V. Brit.) 2:6, 7:6 (3), 10:8

Barbora Strýcová (16-ČR) - Andrea Petkovičová (Nem.) 6:0, 7:5

Karolína Plíšková (5-ČR) - Anna Blinkovová (Rus.) 6:0, 6:2

Caroline Wozniacka (17-Dán.) - Donna Vekičová (Chor.) 6:1, 6:3

Caroline Wozniacka bez problémov postúpila: fotogaléria

19.1.2017

Caroline Garciová (21-Fr.) - Oceane Dodinová (Fr.) 6:7 (3), 6:4, 6:4

Jelena Ostapenková (Lot.) - Julia Putincevová (31-Kaz.) 6:3, 6:1

Johanna Kontová (9-V. Brit.) - Naomi Osaková (Jap.) 6:4, 6:2

Jelena Vesninová (14-Rus.) - Mandy Minellová (Lux.) 6:3, 6:3

Daria Gavrilovová (22-Aus.) - Ana Konjuhová (Chor.) 6:2, 1:6, 6:4

Mirjana Lučičová-Baroniová (Chor.) - Agnieszka Radwaňská (3-Poľ.) 6:3, 6:2

Mirjana Lučičová-Baroniová oslavuje víťazstvo nad Agnieszkou Radwanskou. (Autor: TASR/AP)

Timea Bacsinszká (12-Švaj.) - Danka Koviničová (ČH) 6:1, 7:6 (5)

Serena Williamsová (2-USA) - Lucie Šafářová (ČR) 6:3, 6:4

Jekaterina Makarovová (30-Rus.) - Sara Erraniová (Tal.) 6:2, 3:2 - skreč

Nicole Gibbsová (USA) - Irina Falconiová (USA) 6:4, 6:1

Maria Sakkariová (Gréc.) - Alizé Cornetová (Fr.-28) 7:5, 4:6, 6:1

Piatkový program 3. kola dvojhry žien:

Angelique Kerberová (Nem.-1) - Kristýna Plíšková (ČR)

Eugenie Bouchardová (Kan.) - CoCo Vandeweghová (USA)

Sorana Cirsteová (Rum.) - Alison Riskeová (USA)

Anastasija Sevastovová (Lot.-32) - Garbine Muguruzová-Blancová (Šp.-7)

Ashleigh Bartyová (Aus.) - Mona Barthelová (Nem.)

Tuan Jing-jing (Čína) - Venus Williamsová (USA-13)

Elina Svitolinová (Ukr.-11) - Anastasia Pavľučenkovová (Rus.-24)

Jelena Jankovičová (Srb.) - Svetlana Kuznecovová (Rus.-8)

Nachádzate sa tu: