Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Česko prehráva v Davisovom pohári s Austráliou 0:2

Gilles Simon. (Autor: TASR/AP)
SITA|7. mar 2015 o 00:00

Svetová skupina - osemfinále - piatok - priebežný súhrn.

Priebežný súhrn stavov stretnutí v osemfinálovom 1. kole svetovej skupiny Davisovho pohára 2015 tenisových reprezentačných družstiev mužov (6. - 8. marca) - zhora podľa "pavúka":

NEMECKO - FRANCÚZSKO 0:2 po piatkových dvojhrách

(Frankfurt, Fraport Arena, tvrdý povrch Rebound Ace Synpave v hale)

Jan-Lennard Struff - Gilles Simon 6:7 (4), 6:2, 7:6 (1), 2:6, 8:10

Philipp Kohlschreiber - Gael Monfils 4:6, 5:7, 6:7 (4)

Zostávajúci program:

Sobota (13.00):

Benjamin Becker, André Begemann - Julien Benneteau, Nicolas Mahut

Nedeľa (12.00):

Philipp Kohlschreiber - Gilles Simon

Jan-Lennard Struff - Gael Monfils

VEĽKÁ BRITÁNIA - USA 2:0 po piatkových dvojhrách

(Glasgow, Emirates Arena, tvrdý povrch v hale)

Andy Murray - Donald Young 6:1, 6:1, 4:6, 6:2

James Ward - John Isner 6:7 (4), 5:7, 6:3, 7:6 (3), 15:13

Zostávajúci program:

Sobota (14.00):

Dominic Inglot, Jamie Murray - Bob Bryan, Mike Bryan

Nedeľa (14.00):

Andy Murray - John Isner

James Ward - Donald Young

ČESKO - AUSTRÁLIA 0:2 po piatkových dvojhrách

(Ostrava, ČEZ aréna, tvrdý povrch Novacrylic Ultracushion System v hale)

Lukáš Rosol - Thanasi Kokkinakis 6:4, 6:2, 5:7, 5:7, 3:6

Jiří Veselý - Bernard Tomic 4:6, 3:6, 6:7 (5)

Zostávajúci program:

Sobota (13.30):

Jan Mertl, Adam Pavlásek - Samuel Groth, Lleyton Hewitt

Nedeľa (13.30):

Lukáš Rosol - Bernard Tomic

Jiří Veselý - Thanasi Kokkinakis

KAZACHSTAN - TALIANSKO 1:1 po piatkových dvojhrách

(Astana, National Tennis Centre, tvrdý povrch RuKortHard v hale)

Michail Kukuškin - Simone Bolelli 7:6 (6), 6:1, 6:2

Andrej Golubev - Andreas Seppi 3:6, 3:6, 7:6 (5), 2:6

Zostávajúci program:

Sobota (9.00):

Andrej Golubev, Oleksandr Nedoviesov - Fabio Fognini, Paolo Lorenzi

Nedeľa (9.00):

Michail Kukuškin - Andreas Seppi

Andrej Golubev - Simone Bolelli

ARGENTÍNA - BRAZÍLIA 1:1 po piatkových dvojhrách

(Buenos Aires, Tecnópolis, antuka vonku)

Carlos Berlocq - Joao Souza 4:6, 6:3, 7:5, 3:6, 2:6

Leonardo Mayer - Thomaz Bellucci 6:4, 6:3, 1:6, 6:3

Zostávajúci program:

Sobota (17.00):

Federico Delbonis, Diego Schwartzman - Marcelo Melo, Bruno Soares

Nedeľa (15.00):

Leonardo Mayer - Joao Souza

Carlos Berlocq - Thomaz Bellucci

SRBSKO - CHORVÁTSKO 2:0 po piatkových dvojhrách

(Kraljevo, Kraljevo Sports Centre, tvrdý povrch Acrylic v hale)

Novak Djokovič - Mate Delič 6:3, 6:2, 6:4

Viktor Troicki - Borna Čorič 4:6, 1:6, 6:3, 6:2, 6:1

Zostávajúci program:

Sobota (14.00):

Viktor Troicki, Nenad Zimonjič - Marin Draganja, Franko Škugor

Nedeľa (13.00):

Novak Djokovič - Borna Čorič

Viktor Troicki - Mate Delič

KANADA - JAPONSKO

(Vancouver, Doug Mitchell Thunderbird Sports Centre, tvrdý povrch Premier v hale)

Piatok (23.00):

Milos Raonic - Tacuma Ito

Vasek Pospisil - Kei Nišikori

Sobota (22.00):

Daniel Nestor, Vasek Pospisil - Go Soeda, Jasutaka Učijama

Nedeľa (22.00):

Milos Raonic - Kei Nišikori

Vasek Pospisil - Tacuma Ito

BELGICKO - ŠVAJČIARSKO 1:1 po piatkových dvojhrách

(Liége, Country Hall du Sart Tilman, tvrdý povrch GreenSet Grand Prix v hale)

Ruben Bemelmans - Henri Laaksonen 6:1, 7:6 (6), 4:6, 0:6, 2:6

Steve Darcis - Michael Lammer 6:3, 6:1, 6:3

Zostávajúci program:

Sobota (14.00):

Ruben Bemelmans, Niels Desein - Adrien Bossel, Michael Lammer

Nedeľa (13.30):

Steve Darcis - Henri Laaksonen

Ruben Bemelmans - Michael Lammer

Súvisiace články