Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Česká polícia obvinila troch ľudí v súvislosti s korupciou vo futbale

(Autor: ilustračné - Fotolia)
TASR|27. mar 2013 o 15:50

Mená osôb ani zainteresované kluby nie sú zatiaľ známe.

PRAHA. Česká protikorupčná polícia začala trestné stíhanie troch ľudí v prípade možného ovplyvnenia jedného zápasu minulého ročníka Gambrinus ligy. Informoval o tom portál idnes.cz s odvolaním sa na hovorcu protikorupčnej polície Jaroslava Ibeheja.

Jeden človek čelí obvineniu z podplácania, ďalší z prijatia úplatku a tretí z neoznámenia trestného činu. České médiá informovali, že podozrivým je duel z vlaňajšej jarnej časti sezóny medzi Jabloncom a Plzňou (0:2). Policajné zdroje to zatiaľ nepotvrdili, ale šéf futbalovej asociácie Miroslav Pelta už dávnejšie prezradil, že vyšetrovatelia sa zaujímajú práve o tento zápas.

Hlavný arbiter inkriminovaného stretnutia Tomáš Adámek v notársky overenom liste priznal, že mu niekdajší futbalový funkcionár Martin Svoboda ponúkol a neskôr aj dal úplatok, čo potvrdil aj vtedajší štvrtý rozhodca Pavel Býma. Duel mal ovplyvniť v prospech hostí. "Žiadne obvinenie som nedostal," vyhlásil však Svoboda pre idnes.cz. "Všade počujem zaručené informácie, ale pritom nič konkrétneho. Iba sa mám za pár dní dostaviť na ďalší výsluch."

Súvisiace články