Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Česi by chceli za trénera reprezentácie aj Lukačína

SITA|Publikované 2. dec 2008 o 15:12

Po neúspechu reprezentačného tímu hádzanárok Česka v I. fáze kvalifikácie žien o postup na MS 2009 v Číne poslalo všetkých šesť českých klubov účinkujúcich v inerlige (WHIL) protestný list vedeniu Českého zväzu hádzanej.

PRAHA. Po neúspechu reprezentačného tímu hádzanárok Česka v I. fáze kvalifikácie žien o postup na MS 2009 v Číne poslalo všetkých šesť českých klubov účinkujúcich v inerlige (WHIL) protestný list vedeniu Českého zväzu hádzanej (ČSH), v ktorom žiadajú okamžité odstúpenie trénera národného tímu Jiřiho Tkadleca. V tejto súvislosti sa medzi potenciálnymi kandidátmi jeho nástupcu objavilo aj meno Slováka Michala Lukačína.

"Pre mňa osobne je to zaujímavá téma, ale momentálne je to pasé. Už dávnejšie som odmietol viesť reprezentáciu junioriek Slovenska. Češky navyše nepostúpili z I. fázy kvalifikácie, takže do leta vlastne nemajú vážnejšiu akciu. Od budúcej sezóny by som sa takejto prípadnej možnosti nebránil. Vnímal by som to ako poctu a ocenenie trénerských kvalít. Stále sa cítim ako Čechoslovák, dva roky som pôsobil vo Veselí, takže v Česku poznám ľudí, zázemie i hráčky. V súčasnosti sa sústreďujem na prácu v Iuvente. Ak ponuka prišla, museli by sa dohodnúť tri strany - ja, český zväz a michalovský klub ako môj zamestnávateľ," poznamenal kormidelník aktuálneho lídra WHIL M. Lukačín.

Češky na turnaji 1. skupiny v holandskom Emmene obsadili v konkurencii priemerných a podpriemerných európskych družstiev až 4. miesto, pričom do II. fázy kvalifikácie postupovali len víťazky. Hádzanárky ČR zdolali iba outsiderky z Grécka a Veľkej Británie, naopak, prehrali s Litvou, Tureckom a domácim Holandskom, ktoré si spolu s Čiernou Horou (2. skupina) a Slovenskom (3. skupina) zabezpečilo účasť v júnovom play off.

"Zásadným problémom je neschopnosť komunikácie, nie iba medzi hráčkami a trénerom, ale aj medzi reprezentáciou a klubovými kormidelníkmi,“ uvádza sa v spomenutom dokumente. Hlavnou chybou je podľa klubov postupné vytratenie základnej osi reprezentácie, ktorú tvoria hráčky strednej generácie pôsobiace v zahraničí. Niektorí hádzanárski experti by boli radi, keby národný tím viedli tréneri troch najlepších českých klubov Jiří Zerzáň z Veselí nad Moravou spoločne s Lubomírom Krejčířom z Olomouca a Antonínom Střelcom zo Slavie Praha, prípadne slovenský kouč Michal Lukačín z Michaloviec.

pp;lb;bg

Súvisiace články