Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Čerstvý otec Halák sa teší na návrat do Montrealu

(Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 5. nov 2013 o 11:24

Halák má na posledný zápas v Montreale príjemné spomienky.

ST. LOUIS. Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák sa druhýkrát vráti v drese St. Louis do Montrealu, kde bol v minulosti obľúbencom tunajších fanúšikov.

Tentoraz prichádza ako čerstvý otec. Za Canadiens chytal do roku 2010, v poslednej sezóne priviedol tím do finále Východnej konferencie.

Klub ho však proti vôli fanúšikov vymenil do St. Louis. V januári 2012 sa 28-ročný rodák z Bratislavy vrátil ako brankár súpera do Montrealu a vychytal výhru 3:0. Vypredané hľadisko Bell Centra ho mohutne vytlieskalo.

Halák by mal byť v bránke Blues aj v utorkovom stretnutí. "Pred rokom to bol môj prvý zápas po výmene, ostali mi naň skvelé spomienky," povedal pre St. Louis Post-Dispatch Halák.

Na Montreal má stále príjemné spomienky: "Je vždy skvelé vrátiť sa a chytať v Montreale. Bolo pekné pred rokom vidieť ľudí, ako mi tlieskali."

Hokejisti St. Louis chceli pred odletom absolvovať v Tampe ešte jeden tréning, ľad mali k dispozícii už od 8.30 h. Pre mnohých to nebol príjemný začiatok dňa. Naposledy mali takúto skorú tréningovú jednotku v detskom veku.

"Bol to celkom zábavný tréning," povedal Halák. Na skoré vstávanie je zvyknutý z domu, nedávno sa stal prvýkrát otcom. "S dieťaťom sa poriadne nevyspíte, takže teraz som na vstávanie zvyknutý," doplnil Halák.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články