Slovenka v prvom sete neudržala vedenie 5:2. V druhom získala už len jeden gem.

J&T PRAGUE OPEN - 2. kolo:

(dotácia 500 000 USD, antuka)

Barbora Strýcová (ČR-5) - Jana Čepelová (SR) 7:6 (3), 6:1

/za 96 minút/

PRAHA. Slovenská držiteľka voľnej karty Jana Čepelová prehrala za 96 minút 6:7 (3), 1:6 s Češkou Barborou Strýcovou nasadenou ako piatou v stretnutí stredajšieho osemfinálového 2. kola dvojhry na tenisovom turnaji WTA International J&T Banka Prague Open v Prahe.

V prvom sete pritom Čepelová viedla sľubne 5:2. Neskôr si za stavu 5:6 vynútila na príjme tajbrejk. V ňom však klesla na 0:3 a už nepredviedla obrat. V druhej časti mala rýchlo manko 0:5 a už sa len vyhla "kanárovi".

Aj takéto video natočila Jana Čepelová pred turnajom v Prahe.

Dvadsaťdvaročná Košičanka Čepelová (128. v renkingu) nenadviazala proti favorizovanej tridsaťročnej Strýcovej (33.) na víťazstvo 6:7 (3), 6:1, 7:5, ktoré dosiahla pred troma rokmi práve na antuke v českej metropole.

Postupujúca bude vo štvrtkovom štvrťfinále čeliť Samanthe Stosurovej.

Čepelová si odnáša tridsať bodov do hodnotenia a prémiu 4770 USD brutto. Niekdajšia členka Top 50 bude o necelé dva týždne hrať na turnaji ITF Empire Slovak Open na antuke v Trnave.