Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Čepalov neverí, že Matvejevová dopovala

SITA|Publikované 24. mar 2009 o 15:47

Ruská bežkyňa na lyžiach Natalia Matvejevová mala údajne pozitívny test A-vzorky na januárových predolympijských pretekoch v kanadskom stredisku Whistler.

MOSKVA. Ruská bežkyňa na lyžiach Natalia Matvejevová mala údajne pozitívny test A-vzorky na januárových predolympijských pretekoch v kanadskom stredisku Whistler, kde Slovenka Alena Procházková dosiahla svoj najlepší životný výsledok - víťazstvo v pretekoch Svetového pohára.

Informuje o tom internetový portál www.gazeta.ru. Najlepšia ruská šprintérka obsadila vtedy na tratiach, na ktorých sa vo februári budúceho roka bude bojovať o olympijské pocty, siedme miesto. Údajne sa v jej vzorke našli stopy po erytropoetíne (EPO).

"Som presvedčená, že Natalia žiadny doping nebrala. Verím, že pri analýze A-vzorky sa stala nejaká chyba. My nemáme ani technologické zariadenia na aplikáciu EPO a preparáty, ktoré naši športovci užívajú, nie sú na zozname zakázaných látok,“ povedala pre agentúru Ves sport trénerka ruskej ženskej šprintérskej reprezentácie Tatiana Revinová.

Na obranu 22-ročnej Matvejevovej sa postavil aj ďalší tréner Anatolij Čepalov, otec olympijskej víťazky a majiteľky krištáľového glóbusu za celkové prvenstvo v seriáli Svetového pohára Julie Čepalovovej.

"Neverím, že Natalia dopovala. Je pre mňa totiž veľmi ťažko pochopiteľné, že by športovci boli v súčasnosti schopní brať preparát ako EPO, ktorý je už dávno známy. To je jednoducho nemožné. Neveril som ani vtedy, keď pred dvoma rokmi diskvalifikovali Širjajeva a neverím ani teraz. Mňa šokovalo, že ho našli nedávno u našich biatlonistov. Som schopný pochopiť, že športovci špekulujú s niečím novým, ale určite nie s erytropoetínom,“ zareagoval skúsený kormidelník ruskej ženskej reprezentácie.

Súvisiace články