Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Čechov rozpredáva káder, bitkár Simon do Dinama neprestúpi

SITA|26. jan 2011 o 17:48

Vedenie klubu Viťaz Čechov sa vzhľadom na nemožnosť postupu do play-off rozhodlo urobiť výpredaj svojho kádra.

ČECHOV. V stredu ukončilo spoluprácu s 32-ročným kanadským útočníkom Brandonom Sugdenom, ktorý si v 9 zápasoch nepripísal žiaden bod, no stihol nazbierať 94 trestných minút.

Klub mal opustiť aj ďalší z pätice Kanaďanov. Tridsaťosemročný Chris Simon sa mal stať spoluhráčom Miroslava Šatana, Dominika Graňáka a Martina Štrbáka v moskovskom OHK Dinamo. Hráč s bohatými skúsenosťami z NHL je v "klube bitkárov" jednoznačne hokejovo najkvalitnejším legionárom. Okrem 130 trestných minút si v 42 zápasoch pripísal aj 26 bodov (4+12).

"Nechcem predbiehať. Rokovanie sa uskutočnili. Oficiálne výsledky budú prezentované v stredu. Pre nás je najdôležitejšia pozícia samotného Simona, výnimočného profesionála, ktorý má za sebou veľmi dobrú sezónu," skonštatoval pre Sport-Express v utorok generálny manažér Viťaza Alexej Žamnov.

Simon sa však podľa stránky svojho klubu napokon rozhodol vzdať sa play-off a zostať do konca sezóny v Čechove. Viťaz je aktuálne na poslednej 11. priečke Západnej konferencie s KHL, no na poslednú 8. postupovú pozíciu, ktorú okupuje Dinamo Minsk, stráca už 21 bodov.

Súvisiace články