Calgary tvrdo bojuje o Eichela, do Buffala chcú poslať Tkachuka

Oh My Hockey|4. nov 2021 o 06:20

Boj o Jacka Eichela vrcholí a mal by byť zavŕšený veľmi čoskoro. Poslednými veľkými adeptami na jeho zisk sú Vegas Golden Knights a Calgary Flames.

Cez víkend sme vám priniesli informáciu, že najvážnejším kandidátom sú práve Golden Knights. Naše informácie neskôr potvrdil aj Elliotte Friedman, ktorého zdroje tvrdili, že výmena sa mala udiať už pred niekoľkými dňami, no čosi ju zabrzdilo.

Pod "čosi" si môžeme predstaviť aj veľmi lákavú ponuku Calgary Flames. Tí o Eichela stoja až natoľko, že ponúkajú Sabres najvyššiu protihodnotu.

Podľa Kevina Weekesa by mal byť súčasťou trejdu aj Matt Tkachuk. Hviezda Calgary by sa do Buffala v prípade dohody sťahovala s bývalým výberom v prvom kole draftu, dvomi prospektami a budúcou voľbou v prvom kole draftu.

Najpravdepodobnejším hráčom zo zostavy Flames, ktorý by mohol spĺňať atribút "bývalého výberu v prvom kole", je podľa našich informácií Juuso Välimäki. Medzi prospektami je viacero horúcich adeptov, ktorých by Sabres mohli chcieť, sťahovať sa môže Jakob Pelletier, Matt Coronato, Jérémie Poirier či dokonca Connor Zary. Slovákov Ružičku a Pospíšila sa tento trejd zrejme týkať nebude.

Podľa insidera Jeremyho Rutherforda však Buffalo s posledným pokusom kontaktoval ešte jeden klub - St. Louis Blues. Bude však veľmi ťažké vyrovnať veľkorysú ponuku "plameňov".

Eichel bude po prestupe na 99% okamžite zaradený na listinu dlhodobo zranených hráčov a podstúpi operáciu.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: