Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Bývalý brankár Rangers: Weiss možno nie je taký dobrý, ako si myslí

TASR|24. aug 2011 o 17:11

Bývalý škótsky futbalový brankár a hráč Glasgowu Rangers Andy Goram odkázal slovenskému reprezentantovi Vladimírovi Weissovi mladšiemu, že by si mal dávať pozor na svoje vyhlásenia.

GLASGOW. Bývalý škótsky futbalový brankár a hráč Glasgowu Rangers Andy Goram odkázal slovenskému reprezentantovi Vladimírovi Weissovi mladšiemu, že by si mal dávať pozor na svoje vyhlásenia a že "nie je až taký dobrý, ako si o sebe myslí".

Dvadsaťjedenročný ofenzívny stredopoliar je hráčom anglického Manchestru City, no uplynulú sezónu odohral na hosťovaní práve v drese Rangers. Na jej konci sa špekulovalo o jeho trvalom prestupe do Ibrox Parku, no nakoniec z neho zišlo a Weiss ml. momentálne mieri do Dynama Kyjev.

Goram sa pustil do Weissa po tom, čo vyhlásil, že do Rangers neprestúpil len kvôli trénerovi Ally McCoistovi, ktorý nespravil nič, aby ho získal. "Ak má niekto vinu na tom, že sa nevrátim do Rangers, je to Ally. Chcel som prestúpiť, to vie každý. Mojím snom bolo znovu si obliecť dres Rangers. Keď som v lete opúšťal klub povedal mi, že ma chce kúpiť. No nič pre to nespravil, som sklamaný," povedal Weiss pre Scottish Sun.

Gorama však vôbec neprekvapilo, že McCoist Slováka nekúpil. Podľa neho totiž Weiss nie je pre Rangers dosť dobrý a na jeho vyhlásenia odpovedal: "Smiešne, absolútne smiešne. Ak by v SPL prerazil tak fajn. No Vladimír Weiss vedel iba jeden trik, ktorý robil desať yardov pred obrancom a ten sa ani nemusel pohnúť. Oveľa radšej by som zobral Davida Templetona z Hearts, myslím si, že má viac talentu ako Weiss," povedal Goram a k jeho odchodu na Ukrajinu dodal: "Prajem mu veľa šťastia, pretože podľa mňa aj tam sa len veľmi ťažko presadí. Nedostal sa do tímu v Manchestri City, preto ho pustili. Možno nie je taký dobrý, ako si myslí."

Súvisiace články