Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

Klub zo štvrtej ligy posunul do Európskej ligy. Bývalého prezidenta FK Östersund odsúdili za podvody

Hráči FK Östersund v Európskej lige. (Autor: TASR/AP)
SITA|21. nov 2019 o 16:34

Kindberg sa proti rozhodnutiu súdu odvolal.

ÖSTERSUND. Niekdajší prezident a športový riaditeľ švédskeho futbalového klubu FK Östersund Daniel Kindberg sa odvolal proti rozhodnutiu súdu, ktorý ho prednedávnom odsúdil za závažné finančné machinácie na tri roky väzenia a pridal mu taktiež päťročný zákaz obchodovania a peňažnú pokutu.

Kindberg, ktorý na začiatku tohto desaťročia stál za vzostupom futbalového klubu FK Östersund, sa podľa súdu dopustil prevodu miliónov švédskych korún od daňových poplatníkov na základe podvodnej schémy, v ktorej boli zapletení ďalší dvaja muži a dovedna tri firmy.

Jednou z nich je aj bytová spoločnosť v Östersunde, v ktorej bol Kindberg výkonným riaditeľom. Počas procesu všetky obvinenia popieral. Odvolací súd v Sundsvalle sa bude odvolaním zaoberať pravdepodobne až na budúci rok.

Počas Kindbergovho šéfovania v Östersunde sa klub za dva roky dostal zo 4. do 2. ligy, v nej pobudol tri sezóny a od roku 2016 je súčasťou najvyššej domácej súťaže.

V sezóne 2017/2018 sa predstavil aj v Európskej lige a dostal sa cez skupinovú fázu až do šestnásťfinále, v ktorom nestačil na londýnsky Arsenal.

Klub po odsúdení Kindberga nebude čeliť žiadnym sankciám zo strany Švédskej futbalovej federácie (SvFF).

Súvisiace články