Burkina Faso zdolala Tunisko a postúpila do semifinále

Aristide Bance z Burkiny Faso oslavuje svoj gól do siete Tuniska.
Aristide Bance z Burkiny Faso oslavuje svoj gól do siete Tuniska. (Autor: TASR/AP)
SITA|28. jan 2017 o 20:00

Futbalisti Burkiny Faso sa v boji o finále na Africkom pohári národov stretnú s víťazom duelu Egypt - Maroko.

LIBREVILLE. Futbalisti Burkiny Faso postúpili do semifinále Afrického pohára národov 2017, keď v piatkovom štvrťfinále zdolali na Stade d'Angondjé v gabonskom meste Libreville hráčov Tuniska 2:0.

Víťazný gól strelil v 77. minúte útočník lotyšského FC Riga Aristide Bance. Poistku pridal v 85. minúte Préjuce Niguimbé Nakoulma z tureckého Kayserisporu.

Takto vyzeral zápas Burkiny Faso proti Tunisku: fotogaléria

28.1.2017

Burkina Faso sa v boji o finále stretne s úspešnejším z dvojice Egypt - Maroko.

Zápas medzi Senegalom a Kamerunom nepriniesol gól v riadnom hracom čase ani v predĺžení. V rozstrele zo značky pokutového kopu zaváhal iba hviezdny Senegalčan Sadio Mané z FC Liverpool v piatej sérii a postup hráčov Kamerunu do semifinále spečatil útočník Besiktasu Istanbul Vincent Aboubakar.