LIVE: Burkina Faso - Kamerun (Africký pohár národov 2022)

Fanúšik Kamerunu počas Afrického pohára národov 2022.
Fanúšik Kamerunu počas Afrického pohára národov 2022. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|5. feb 2022 o 17:45

Sledujte LIVE STREAM z turnaja Africký pohár národov 2022 - zápas o 3. miesto: Burkina Faso - Kamerun.

YAOUNDÉ. Burkina Faso a Kamerun dnes hrajú zápas o 3. miesto na futbalovom turnaji Africký pohár národov 2022. Úvodný výkop je na programe o 20:00 h.

Najmä pre Kamerun je zápas o bronzový kov sklamaním. Na domácej pôde túžil napodobniť Egypt a po šestnástich rokoch sa stať prvou krajinou, ktorá šampionát čierneho kontinentu vyhrá v pozícii hostiteľa.

LIVE: Burkina Faso - Kamerun (futbal, Africký pohár národov 2022, dnes, o 3. miesto, sobota, NAŽIVO)

Bol to však práve Egypt, ktorý domácich zdolal v semifinále. Po bezgólovom riadnom hracom čase aj predĺžení rozhodli penalty a kým všetci hráči Egyptu skórovali, traja zo štyroch strelcov Kamerunu svoj pokus nepremenili.

Burkina Faso čelila v semifinále Senegalu a hoci do 70. minúty držala s favoritom krok, napokon prehrala 1:3. Hrdinom duelu bol liverpoolsky Sadio Mané, ktorý si v zápase pripísal gól a tiež asistenciu.

Sledujte futbal live.

Domov»Futbal»Reprezentácie»LIVE: Burkina Faso - Kamerun (Africký pohár národov 2022)