Daniel Caligiuri zo Schalke 04 oslavuje gól v zápase proti Borussii Dortmund.
Daniel Caligiuri zo Schalke 04 oslavuje gól v zápase proti Borussii Dortmund. (Autor: Martin Meissner SITA/AP)
SITA|27. apr 2019 o 18:08

Domáci dohrávali iba s deviatimi hráčmi.

BERLÍN. Futbalisti tímu Schalke 04 zvíťazili v sobotňajšom zápase 31. kola najvyššej nemeckej súťaže I. bundesligy 2018/2019 na pôde Borussie Dortmund 4:2.

Domáci dostali dve červené karty

V tradičnom derby išli do vedenia domáci, keď sa v 14. min strelecky presadil Mario Götze. Hostia o štyri minúty neskôr dokázali odpovedať zásluhou Daniela Caligiuriho, ktorý premenil pokutový kop.

Vo zvyšnom priebehu stretnutia Schalke 04 otočilo skóre na svoju stranu. V 28. min skóroval Salif Sané a po zmene strán pridal svoj druhý presný zásah Caligiuri.

V 84. vykresal pre domácich iskričku nádeje Axel Witsel, ale o 120 sekúnd neskôr skóroval Breel Embolo. Dortmund dohrával zápas iba s deviatimi hráčmi, pretože hlavný rozhodca Felix Zwayer vylúčil Marca Reusa a Mariusa Wolfa.

Hertha si odnáša cenný bod

Slovenský futbalista Ondrej Duda odohral 79 minút pri remíze Herthy Berlín na pôde Eintrachtu Frankfurt 0:0. Rodák zo Sniny bol v 70. min stretnutia potrestaný žltou kartou, šiestou v prebiehajúcej sezóne.

Klub z metropoly Nemecka neskóroval už viac než tri zápasy, ale z trávnika semifinalistu Európskej ligy UEFA si odniesol cenný bod.

Frankfurt zostáva na štvrtom mieste tabuľky, no v prípade sobotňajšieho víťazstva na pôde Stuttgartu sa naňho bodovo môže dotiahnuť Borussia Mönchengladbach.

Bundesliga 2018/2019 - 31. kolo - 27. apríl:

Borussia Dortmund - Schalke 2:4 (1:2)
Góly: 14. M. Götze, 84. Witsel - 18. a 62. Caligiuri (prvý z pok. kopu), 28. S. Sané, 86. Embolo

Düsseldorf - Werder Brémy 4:1 (2:1)
Góly: 1. Raman, 22. Karaman, 56. Hennings, 73. Suttner - 28. Kruse (z pok. kopu)

Frankfurt - Hertha Berlín 0:0

/Ondrej Duda (Hertha Berlín) hral do 79. min a v 70. min dostal žltú kartu./

Hannover - Mainz 1:0 (0:0)
Gól: 66. Weydandt

Lipsko - Freiburg 2:1 (1:0)
Góly: 19. Werner, 78. Forsberg (z pok. kopu) - 66. Grifo

Stuttgart - Borussia Mönchengladbach 1:0 (0:0)
Gól: 56. Donis

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Dortmund doma so Schalke zaváhal v boji o titul, Hertha s Dudom uhrala cennú remízu