Štvrtok, 16. septembra, 2021Meniny má Ľudmila

Povinné testy a kontumačná prehra, ak nenastúpite. Nemci našli spôsob, ako dohrať sezónu

Ilustračné foto. (Autor: DOMINIKA MARIŇÁKOVÁ)
SITA|3. apr 2020 o 14:12

Chcú ich nasledovať aj Španieli.

BRATISLAVA. Tím medicínskych odborníkov, ktorých dali dohromady predstavitelia Nemeckej futbalovej ligy (DFL), riadiaceho orgánu tamojšej I. a II. bundesligy, údajne prišiel s nápadom, ako čo najľahšie uskutočniť plán na dokončenie aktuálneho ročníka 2019/2020.

Dve najvyššie nemecké súťaže sú momentálne pre pandémiu koronavírusu pozastavené minimálne do 30. apríla.

Reportérom relácie Sport im Osten vysielanej televíznou stanicou MDR sa podarilo dopátrať k niektorým scenárom, ktoré by bolo možné uplatniť.

Niektoré však pôsobia pomerne drasticky a bezohľadne. Po obnovení súťažných zápasov by mali všetkých hráčov každé tri dni povinne testovať na koronavírus.

Pozitívny prípad by však nemal znamenať karanténu pre celé mužstvo, iba pre infikovaného hráča. Pokiaľ by mali v tíme pred zápasom k dispozícii zdravých dvoch brankárov a 13 hráčov do poľa, klub by musel hrať.

V prípade odmietnutia by nasledovala kontumačná prehra 0:3. DFL k týmto informáciám zatiaľ neposkytla žiadne oficiálne stanovisko.

Podobné kroky údajne chcú podniknúť aj v španielskej La Lige. Aj tam by sa karanténa v prípade pozitívneho testu vzťahovala iba na nakazeného jednotlivca s tým, že by okamžite došlo k dezinfekcii miest, v ktorých sa zdržiaval.

V tréningovom procese Španieli počítajú s individuálnymi tréningmi, cvičeniami v skupinách s maximálne ôsmimi hráčmi a až nakoniec so spoločnými nácvikmi.

V nemeckej I. a II. bundeslige by radi dohrávali zvyšné tohtosezónne stretnutia od prvého alebo druhého májového víkendu, v Španielsku sa zatiaľ spomína dokončenie sezóny 2019/2020 až v mesiacoch júl a august.

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

(Autor: SME/MM)

Súvisiace články