Hoffenheimu sa v lige nedarí, v Leverkusene videli sedem gólov

Radosť futbalistov Leverkusenu.
Radosť futbalistov Leverkusenu. (Autor: TASR/AP)
TASR|8. nov 2020 o 18:41

Z víťazstva sa tešil aj Leverkusen.

BERLÍN. Futbalisti VfL Wolfsburg zvíťazili v nedeľnom domácom stretnutí 7. kola najvyššej nemeckej súťaže nad TSG Hoffenheim 2:1.

Už v piatej minúte otvoril skóre zápasu Renato Steffen a o 21 minút neskôr na neho nadviazal Wout Weghorst. Napriek tomu mohli hostia po zmene strán vyrovnať skóre.

V 87. min znížil náskok súpera Sargis Adamyan, ale vo štvrtej minúte nadstaveného času nepremenil pokutový kop Izraelčan Munas Dabbur.

Hoffenheim tak prehral štvrtý z ostatných piatich ligových duelov, paradoxne v Európskej lige je po troch stretnutiach stopercentní.

V druhom stretnutí si Bayer Leverkusen poradil s Borussiou Mönchengladbach 4:3. Dvoma gólmi sa zaskveli domáci Lucas Alario i hosťujúci Lars Stindl.

V drese účastníka tohtoročnej Ligy majstrov hral od 75. minúty aj slovenský reprezentant László Bénes.

Bundesliga - 7. kolo:

• VfL Wolfsburg - TSG Hoffenheim 2:1 (2:0)

Góly: 5. Steffen, 26. Weghorst - 88. Adamyan

• Bayer Leverkusen - Borussia Mönchengladbach 4:3 (2:2)

Góly: 27. a 41. Alario, 68. Bailey, 82. Baumgartlinger - 18. a 30. Stindl (prvý z 11 m), 90.+4 Lazaro

/László Bénes (Mönchengladbach) hral od 75. min/

Domov»Futbal»Nemecko»Hoffenheimu sa v lige nedarí, v Leverkusene videli sedem gólov