Hráč Herthy Berlín Ondrej Duda - ilustračná fotografia.
Hráč Herthy Berlín Ondrej Duda - ilustračná fotografia. (Autor: Daniel Karmann TASR/AP)
SITA|25. jan 2019 o 22:49

Dvadsaťštyriročný Slovák nastúpil ako tretí najofenzívnejší hráč svojho tímu.

BERLÍN. Hertha Berlín remizovala v piatkovom zápase 19. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže so Schalke 04 2:2 a všetky štyri góly padli už v prvom polčase.

Na prvom zásahu domácich na 1:1 v 39. min mal veľký podiel aj Ondrej Duda.

Slovenský reprezentant vysunul srbského spoluhráča Marka Grujiča pohotovo a prefíkane pätičkou do vyloženej pozície pred brankárom hostí a ten už nemal problém skórovať.

Napokon padli do prestávky ešte dva góly. Po jednom na každej strane a stav 2:2 vydržal až do konca stretnutia.

Duda nastúpil ako tretí najofenzívnejší hráč svojho tímu pod dvojicou útočníkov Vedadom Ibiševičom a Daviem Selkem. Dvadsaťštyriročný Slovák odohral 87 minút, potom ho vystriedal český futbalista Vladimír Darida.

Hertha po siedmej remíze v sezóne zostala na 7. mieste tabuľky I. bundesligy, tímu Schalke 04 patrí 12. priečka.

Bundesliga 2018/2019 - 19. kolo - 25. január:

Hertha Berlín - Schalke 04 2:2 (2:2)

Góly: 39. Grujič, 45.+ Ibiševič - 17. Konopljanka, 44. Uth

/Ondrej Duda (Hertha) odohral 87 minút a v 39. min excelentne prihral na gól Grujičovi/

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Duda asistoval krásnou pätičkou, Hertha napokon so Schalke remizovala