Sobota, 27. novembra, 2021Meniny má Milan

Budaj prispel k obratu Montrealu, zastal sa Pricea

Peter Budaj (Autor: TASR/AP)
SITA|30. mar 2013 o 17:06

Budajov dvojročný kontrakt vyprší na konci tejto sezóny.

MONTREAL. Slovenský brankár Peter Budaj sa v stredu pričinil o obrat, ktorý predviedol Montreal v závere zápasu NHL v Bostone (6:5 po predĺžení pre hostí). Odmietol však spochybniť post jednotky Careyho Pricea.

"Je to skvelý chlapík, s ktorým sa dá bez problémov vychádzať. Pracant a pokorný muž, skvelý brankár. Učím sa od neho a motivuje ma sledovať, ako tvrdo na sebe maká. Azda je tento pozitívny vplyv obojstranný. Myslím si, že aj v tomto zápase predviedol niekoľko úžasných zákrokov. Nedomnievam sa, že zavinil nepriaznivý vývoj. Súper sa v druhej tretine do nás riadne oprel, prestrieľal náš tím 17:5. Bol to veľký nápor a Boston mal v rámci neho aj kus šťastia," povedal podľa Montreal Gazette 30-ročný banskobystrický rodák.

Kouč Michael Therrien dal Budajovi šancu od tretej tretiny za stavu 2:4 z pohľadu Montrealu. Slovák mal v riadnom hracom čase 10 zákrokov, v predĺžení pridal ďalšie 4 a potom si poradil so všetkými 6 nájazdmi.

Budaj odchádzal po druhej časti z lavičky do šatne bez tušenia, že čoskoro sa objaví na ľade: "Šnúra štyroch inkasovaných gólov je trochu alarmujúca, ale nevedel som, že budem mať príležitosť. Spätne sa to javí ako trénerova správna voľba, ktorá tímu pomohla. Nemá to však nič spoločné s Careyho výkonom. Potrebovali sme nejaký impulz a ukázalo sa, že toto bol on."

K svojmu účinkovaniu dodal: "Niekedy má človek dobrý pocit a to bol tento prípad. Cítil som sa naozaj sebavedome, darilo sa mi čítať zámery hráčov."

Skonštatoval však, že pred rozstrelom nemal konkrétne poznatky o zvyklostiach Bostončanov: "Je ťažké vedieť o každom čosi. Toto je predsa najkvalitnejšia súťaž na svete s tými najlepšími hráčmi, ktorí sú dostatočne šikovní a zruční na to, aby dokázali robiť rýchle zmeny. Aj oni si plnia ´domáce úlohy´ rovnako ako brankári. Gólmanom nezostáva iné, než sa snažiť čo najviac ´narásť´ vo svojom priestore, zachovať si trpezlivosť a dúfať v úspech v súboji zoči - voči."

Budajov dvojročný kontrakt vyprší na konci tejto sezóny, ale slovenský brankár sa nezaťažuje úvahami o svojej športovej budúcnosti: "Ešte sa tým nezaoberám. Občas mi napadne, že čoskoro budem bez zmluvy a rád by som nejakú mal. Bez ohľadu na to sa však chcem koncentrovať na prítomnosť, pomôcť tímu k postupu do play-off a potom k prieniku čo najďalej."

Súvisiace články