Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

Budaj mal smolu. Hoci inkasoval iba raz, jeho tím nezískal ani bod

Peter Budaj inkasoval iba raz, jeho tím ale nestrelil ani gól a prehral tesne 0:1. (Autor: TASR/AP)
TASR|18. dec 2016 o 22:00

V šiestich nedeľných zápasoch NHL Slováci nebodovali.

BOSTON. Hokejisti Bostonu zvíťazili v nedeľnom domácom zápase NHL nad Los Angeles najtesnejším rozdielom 1:0. V mužstve hostí chýbal slovenský útočník Marián Gáborík, ktorého nechal tréner Darryl Sutter iba na tribúne.

Zápas medzi Bostonom a Los Angeles rozhodol jediný gól: fotogaléria

18.12.2016

V akcii tak boli dvaja Slováci. Obranca a kapitán Bruins Zdeno Chára odohral 23:25 minúty bez bodového zápisu, brankár hostí Peter Budaj pokryl 29 z 30 striel súpera a vyhlásili ho za jednu z troch hviezd zápasu.

Z víťazstva sa tešil útočník Marko Daňo, ktorého Winnipeg zdolal doma Colorado 4:1 a poskočil na deviatu priečku Západnej konferencie.

Z rovnakého triumfu nad San Jose sa radovali aj Marián Hossa a Richard Pánik v drese Chicaga, no tentokrát si ani jeden z nich nevylepšil bodové štatistiky.

"Jastrabi" dosiahli piaty triumf po sebe a zvýšili svoj náskok na čele Západnej konferencie na osem bodov pred druhou Minnesotou, tá má však štyri stretnutia k dobru.

Nedarí sa New Yorku Islanders, ktorý podľahol na domácom ľade Ottawe 2:6 a nepriaznivú sériu natiahol na päť duelov.

"Ostrovania" sú s 28 bodmi na chvoste tabuľky Východnej konferencie. Slovenský brankár Jaroslav Halák do stretnutia nezasiahol.

V poslednom nočnom zápase druhý newyorský tím Rangers zdolal New Jersey Devils 3:2 po predĺžení a nájazdoch. Vo štvrtej formácii "jazdcov" odohral takmer šesť minút útočník Marek Hrivík.

NHL - výsledok:

Boston Bruins - Los Angeles Kings 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Gól:
5. Hayes (Miller, Moore)

/obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 23 minút a 25 sekúnd a nebodoval a bol raz vylúčený, brankár Peter Budaj (LA Kings) odchytal celé stretnutie a z 30 striel inkasoval jeden gól/

Winnipeg Jets - Colorado Avalanche 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Góly:
28. Laine (Scheifele, Postma), 43. Wheeler (Perrelaut, Little), 45. Ehlers (Scheifele, Laine), 60. Ehlers (Laine, Trouba) - 58. Iginla (Rantanen, Duchene)

Vancouver Canucks - Columbus Blue Jackets 3:4 pp (0:0, 0:2, 3:1 - 0:1)

Góly: 43. Sutter (Bärtschi, Stecher), 48. D. Sedin (H. Sedin, Tanev), 59. Hansen (Stecher, Horvat) - 22. Atkinson (Werenski, Wennberg), 34. Saad (Hartnell, Dubinsky), 56. Saad (Wennberg, Foligno), 61. S. Jones (Atkinson)

Chicago Blackhawks - San Jose Sharks 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)

Góly: 37. Keith (Panarin), 47. Hartman (Hinostroza), 58. Hinostroza (van Riemsdyk, Hartman), 60. Kane (Panarin, Toews) - 22. Pavelski (Burns, Martin)

NY Islanders - Ottawa Senators 2:6 (0:2, 2:1, 0:3)

Góly: 21. Lee (Bailey), 35. Beauvillier (Hamonic) - 11. Ryan (Turris, Dzingel), 18. Smith (Stone, Karlsson), 36. Stone (Karlsson, Phaneuf), 46. Brassard (Stone, Smith), 47. Smith, 60. Pyatt (Kelly) 1:0)

New York Rangers - New Jersey Devils 3:2 SN (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 49. Kreider (Zuccarello, Skjei), 59. Stepan (McDonagh, Klein), rozh. nájazd K. Hayes - 25. Parenteau (Palmieri, Severson), 51. Wood (Henrique, Palmieri)