Budaj mal smolu. Hoci inkasoval iba raz, jeho tím nezískal ani bod

Peter Budaj inkasoval iba raz, jeho tím ale nestrelil ani gól a prehral tesne 0:1. (Autor: TASR/AP)
TASR|18. dec 2016 o 22:00

V šiestich nedeľných zápasoch NHL Slováci nebodovali.

BOSTON. Hokejisti Bostonu zvíťazili v nedeľnom domácom zápase NHL nad Los Angeles najtesnejším rozdielom 1:0. V mužstve hostí chýbal slovenský útočník Marián Gáborík, ktorého nechal tréner Darryl Sutter iba na tribúne.

Zápas medzi Bostonom a Los Angeles rozhodol jediný gól: fotogaléria

18.12.2016

V akcii tak boli dvaja Slováci. Obranca a kapitán Bruins Zdeno Chára odohral 23:25 minúty bez bodového zápisu, brankár hostí Peter Budaj pokryl 29 z 30 striel súpera a vyhlásili ho za jednu z troch hviezd zápasu.

Z víťazstva sa tešil útočník Marko Daňo, ktorého Winnipeg zdolal doma Colorado 4:1 a poskočil na deviatu priečku Západnej konferencie.

Z rovnakého triumfu nad San Jose sa radovali aj Marián Hossa a Richard Pánik v drese Chicaga, no tentokrát si ani jeden z nich nevylepšil bodové štatistiky.

"Jastrabi" dosiahli piaty triumf po sebe a zvýšili svoj náskok na čele Západnej konferencie na osem bodov pred druhou Minnesotou, tá má však štyri stretnutia k dobru.

Nedarí sa New Yorku Islanders, ktorý podľahol na domácom ľade Ottawe 2:6 a nepriaznivú sériu natiahol na päť duelov.

"Ostrovania" sú s 28 bodmi na chvoste tabuľky Východnej konferencie. Slovenský brankár Jaroslav Halák do stretnutia nezasiahol.

V poslednom nočnom zápase druhý newyorský tím Rangers zdolal New Jersey Devils 3:2 po predĺžení a nájazdoch. Vo štvrtej formácii "jazdcov" odohral takmer šesť minút útočník Marek Hrivík.

NHL - výsledok:

Boston Bruins - Los Angeles Kings 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Gól:
5. Hayes (Miller, Moore)

/obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 23 minút a 25 sekúnd a nebodoval a bol raz vylúčený, brankár Peter Budaj (LA Kings) odchytal celé stretnutie a z 30 striel inkasoval jeden gól/

Winnipeg Jets - Colorado Avalanche 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Góly:
28. Laine (Scheifele, Postma), 43. Wheeler (Perrelaut, Little), 45. Ehlers (Scheifele, Laine), 60. Ehlers (Laine, Trouba) - 58. Iginla (Rantanen, Duchene)

Vancouver Canucks - Columbus Blue Jackets 3:4 pp (0:0, 0:2, 3:1 - 0:1)

Góly: 43. Sutter (Bärtschi, Stecher), 48. D. Sedin (H. Sedin, Tanev), 59. Hansen (Stecher, Horvat) - 22. Atkinson (Werenski, Wennberg), 34. Saad (Hartnell, Dubinsky), 56. Saad (Wennberg, Foligno), 61. S. Jones (Atkinson)

Chicago Blackhawks - San Jose Sharks 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)

Góly: 37. Keith (Panarin), 47. Hartman (Hinostroza), 58. Hinostroza (van Riemsdyk, Hartman), 60. Kane (Panarin, Toews) - 22. Pavelski (Burns, Martin)

NY Islanders - Ottawa Senators 2:6 (0:2, 2:1, 0:3)

Góly: 21. Lee (Bailey), 35. Beauvillier (Hamonic) - 11. Ryan (Turris, Dzingel), 18. Smith (Stone, Karlsson), 36. Stone (Karlsson, Phaneuf), 46. Brassard (Stone, Smith), 47. Smith, 60. Pyatt (Kelly) 1:0)

New York Rangers - New Jersey Devils 3:2 SN (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 49. Kreider (Zuccarello, Skjei), 59. Stepan (McDonagh, Klein), rozh. nájazd K. Hayes - 25. Parenteau (Palmieri, Severson), 51. Wood (Henrique, Palmieri)

Domov»Hokej»NHL»Budaj mal smolu. Hoci inkasoval iba raz, jeho tím nezískal ani bod