Štvrtok, 16. septembra, 2021Meniny má Ľudmila

Budaj má šancu preraziť, Quick sa vážne zranil

Jonathan Quick. (Autor: TASR/AP)
TASR|15. okt 2016 o 10:20

Brankárska opora LA si privodila ťažkosti v dolnej časti tela pred koncom prvej tretiny otváracieho duelu Kings proti San Jose v noci na štvrtok.

LOS ANGELES. Jonathan Quick môže pre zranenie v dolnej časti tela chýbať tímu NHL Los Angeles Kings tri až štyri mesiace. Informáciu priniesol kanadský portál sportsnet.ca.

O post dočasnej jednotky tak možno dostane šancu zabojovať slovenský hokejový brankár Peter Budaj, ktorý v uplynulom súboji Kings proti Philadelphii (2:4) kryl chrbát Jeffovi Zatkoffovi.

Generálny manažér kalifornského tímu Dean Lombardi pre lakingsinsider.com potvrdil, že Quickove zranenie je vážne a jeho návrat sa nedá datovať na týždne. Podľa niektorých zámorských médií nie je vylúčená ani operácia.

Brankárska opora LA si privodila ťažkosti v dolnej časti tela pred koncom prvej tretiny otváracieho duelu Kings proti San Jose v noci na štvrtok. Vedenie klubu ho následne umiestnilo na listinu zranených hráčov a z farmy v Ontariu povolalo Budaja.

Ten sa v dueli proti Philadelphii do bránky nedostal, hoci Zatkoff inkasoval v druhej tretine až štyrikrát. Je však vysoko pravdepodobné, že pri dlhodobej absencii Quicka sa do nej v tejto sezóne predsa len postaví.

Podľa ďalších Lombardiho vyjadrení sa súčasné Quickove zranenie podobá na to spred troch rokov, keď si vážne poškodil slabiny. Od novembra 2013 pauzoval dva mesiace.

Súvisiace články