Štvrtok, 2. decembra, 2021Meniny má Bibiána

Bratislavu zabávali špičkoví tenisti, Hantuchová hrala aj na klavíri

Martina Hingisová a Daniela Hantuchová počas exhibičného zápasu v Bratislave. (Autor: SME - TOMÁŠ BENEDIKOVIČ)
TASR|4. dec 2013 o 23:42

V exhibícii Tennis Classic sa predviedli kamarátske dvojice Monfils, Tsonga aj Hingisová s Hantuchovou.

BRATISLAVA. Daniela Hantuchová je jednou z mála hráčok, ktorá ma so Švajčiarkou Martinou Hingisovou na okruhu WTA aktívnu bilanciu. V rámci exhibície Tennis Classic v bratislavskom NTC však ťahala za kratší koniec.

Bývalá svetová jednotka zdolala Slovenku 11:9 v tzv. supertajbrejku a divákom predviedla viacero učebnicových forhendových krosov i Federerovu zadovku.

((foto))

Umieram, hovorila po zápase Hingisová

Pri poslednej výmene, ktorá trvala štyri minúty, loptička z rakety Hantuchovej dvakrát skončila v aute. Exhibícia však má svoje vlastné pravidlá a tak sa pokračovalo, až pokým Hingisovej lob neopečiatkoval strop Aegon arény.

"Umieram, musím sa vydýchať," hovorila po zápase Hingisová, ktorá nehráva dvojhry už šesť rokov.

Exhibíciu si rodáčka z Košíc pochvaľovala. "V Bratislave som bola naposledy ako 16-ročná, veľmi rada by som sa sem opäť vrátila."

Pre Hantuchovú bola Hingisová v detstve veľkým vzorom. "Posledná výmena dnešnej exhibície mi v mnohom pripomínala naše spoločné tréningy s Martinou, na začiatku môjho účinkovania na okruhu WTA mi neskutočne pomáhala."

hm1-r586-st.ir3-_t600.jpg

FOTO - SITA

Monfils prepustil miesto zberačovi

V úvodom dueli večera vo francúzskom derby zdolal Jo-Wilfried Tsonga Gaela Monfilsa v troch setoch 6:2, 3:6 a 7:6 (5).

Na začiatku pôsobili obaja hráči unaveným dojmom, akoby ich utorňajšia budapeštianska exhibícia príliš vyšťavila. Monfilsa neposlúchalo podanie a tak sa po sérii troch dvojchýb rozhodol pre servis zospodu.

Tsonga však odpovedal nechytateľným obojručným bekhendom priamo na lajnu, na čo frustrovaný Monfils zareagoval šťavnatou francúzskou nadávkou.

"Dnes som sa prakticky zdolal sám," povedal 31. hráč svetového rebríčka ATP, ktorý v druhom sete nezaprel šoumena. Pred jedným z podaní prepustil svoje miesto zberačovi loptičiek a zisk fiftínu obaja oslávili dotykom hruďami vo výskoku, na ktorý majú patent svetové deblové jednotky Američania Bob a Mike Bryanovci.

hm3_res.jpg

FOTO - SITA

Hantuchová hrala Pre Elišku

Po tradičnej dražbe rakiet všetkých aktérov exhibície prišiel na rad záverečný mix, v ktorom nastúpili Hantuchová s Tsongom proti páru Hingisová, Monfils.

Po jednom z prudkých úderov Monfilsa zarinčal pohár v lóži, no divákov priviedla do varu najmä klavírna vsuvka v podaní Hantuchovej, ktorá odštartovala svoj miniset elektrizujúcou kompozíciou "Pre Elišku" z dielne Beethovena.

"Organizátori mi to povedali až dnes poobede. Aktívne som naposledy hrala na klavíri pred 15 rokmi, dnes to boli úryvky, čo som si ešte pamätala. Tak ma to však chytilo, že sa k tomu možno ešte vrátim," povedala Hantuchová, ktorá s Hingisovou napokon skončili na jednej strane kurtu a vyhrali 5:3.

klavir2_res.jpg

FOTO - SME - TOMÁŠ BENEDIKOVIČ

Súvisiace články