Štvrtok, 28. októbra, 2021Meniny má Dobromila

Olympijský výbor chystá veľkú konferenciu, chýbať nebudú ani športové osobnosti

Prezident SOŠV Anton Siekel. (Autor: Alexandra Čunderlíková SITA)
TASR|11. sep 2019 o 16:30

Na podujatí vystúpi až 48 diskutérov.

BRATISLAVA. V stredu 18. septembra sa v bratislavskej Refinery Gallery uskutoční premiérová športová konferencia pod záštitou Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) Sport (R)evolution.

Podujatie je zamerané na oblasť športu, športového marketingu, legislatívy, financovania či športovej psychológie. Na dvoch pódiách sa v jedenástich diskusných paneloch a šiestich prednáškach predstaví 48 rôznych diskutérov.

Na konferencii budú mať zastúpenie aj športovci, nebudú chýbať Dominika Cibulková, Anastasia Kuzminová, Tomi Kid Kovács a ďalší.

Dosah športu na spoločnosť

"Inšpiroval som sa podobnou akciou počas olympijských hier mládeže v Buenos Aires. Chceli sme vytvoriť podujatie, ktoré by bolo výročné a prinieslo by informácie o aktuálnych trendoch, poskytlo priestor na výmenu názorov, získanie nových kontaktov a zároveň sme chceli ukázať verejnosti zákulisie športu," vysvetlil zámer prezident SOŠV Anton Siekel.

Chceme ukázať verejnosti dosah športu na spoločnosť, to, kde všade sa s ním môžeme stretnúť, že nás ovplyvňuje, aj keď si to možno nie vždy uvedomujeme.


Anton Siekel, prezident SOŠV

"Chceme ukázať verejnosti dosah športu na spoločnosť, to, kde všade sa s ním môžeme stretnúť, že nás ovplyvňuje, aj keď si to možno nie vždy uvedomujeme."

Na konferencii sa zúčastnia poprední slovenskí reprezentanti, medzi nimi aj tenistka Dominika Cibulková.

"Veľmi sa mi tento nápad zapáčil. Ešte nikdy som sa na niečom podobnom nezúčastnila, ale veľmi sa teším. Predstavím sa v diskusii s Anastasiou Kuzminovou či Ľubomírom Višňovským. Pevne verím, že takáto akcia pomôže aj nám športovcom," uviedla Cibulková, ktorá sa momentálne zotavuje po zranení achilovky.

Influenceri pomôžu športovcom s trendami

Okrem športovcov či novinárov sa na konferencii zúčastnia aj influenceri. Podľa organizátorov by mohli pomôcť športovcom zachytiť aktuálne trendy na sociálnych sieťach a zlepšiť ich sebaprezentáciu a zvýšiť komerčný potenciál.

"Vo svete je už bežné, že športovci sú zároveň aj influenceri. Pomáha im to v získavaní sponzorov," povedala riaditeľka marketingu SOŠV Kristína Czuczová, ktorá prezradila, že organizácia konferencia trvala 210 dní a podieľal sa na nej desaťčlenný tím.

Medzi hosťami nebudú chýbať ani štátny tajomník na Ministerstve školstva, vedy výskumu a športu SR Jozef Gönci či hlavná kontrolórka športu Alica Fisterová.

"Neviem si predstaviť, že by sa takáto akcia zaobišla bez tajomníka pre šport, príde aj dekan Univerzity Komenského pán Števček. Príde naozaj mnoho zaujímavých spíkrov, ktorí budú aj odpovedať na otázky. Preto sme zvolili model panelovej diskusie, aby boli zodpovedané aj otázky prítomných ľudí," dodal Siekel.

Súvisiace články