Kapitán Newcastle Chiek Tiote (vpravo) a Ramires z Chelsea.
Kapitán Newcastle Chiek Tiote (vpravo) a Ramires z Chelsea. (Autor: SITA/AP)
TASR|2. nov 2013 o 15:39

Arsenal vedie v tabuľke už o päť bodov, Chelsea prehrala na ihrisku Newcastle United 0:2.

LONDÝN. Futbalisti londýnskeho Arsenalu zvíťazili v šlágri sobotňajšieho programu najvyššej anglickej súťaže Premier League na domácom štadióne nad hráčmi FC Liverpool 2:0.

Martin Škrtel za Liverpool odohral celý zápas.

Kanonieri využili ponúknutú príležitosť a po prehre FC Chelsea s Newcastlom sa vzdialili najbližším prenasledovateľom v tabuľke na rozdiel piatich bodov.

Boruc dostal kuriózny gól

O poriadnu kuriozitu sa postaral v sobotňajšom zápase 10. kola anglickej futbalovej Premier League brankár Stoke City Asmir Begovič.

Už v 14. sekunde duelu poslal reprezentant Bosny a Hercegoviny svoj tím do vedenia, keď po dlhom odkope od svojej bránky lopta preletela cez celé ihrisko a preskočila aj gólmana FC Southampton Artura Boruca.

Boruc daroval gól aj na tehelnom poli Slovákom v doteraz najúspešnejšej kvalifikácii MS 2010, po jeho chybe vtedy skóroval Stanislav Šesták. Boruc je nominovaný aj na najbližšie priateľské stretnutie Poľska so Slovenskom.

Rekord z roku 2000 nepadol

Strelcom najrýchlejšieho gólu v histórii anglickej Premier League je bývalý hráč Tottenhamu Ledley King, ktorý v roku 2000 otvoril skóre duelu proti Bradfordu City po desiatich sekundách od úvodného výkopu.

Zaskočení hostia však dokázali odpovedať na jeho presný zásah, keď v 42. minúte vyrovnal na konečných 1:1 útočník Jay Rodriguez.

Sedem gólov dali siedmi hráči

V ďalšom stretnutí deklasoval Manchester City na domácej pôde Norwich City 7:0. Do streleckej listiny sa pritom zapísali siedmi rôzni strelci.

Mestský rival United si poradil s FC Fulham na jeho pôde 3:1, hostia strelili všetky tri svoje góly v prvom polčase v rozmedzí 12 minút.

Hráči Hull City zaznamenali v sobotu po dvoch prehrách plný bodový zisk proti Sunderlandu vlastným gólom súpera. Hull nedokázal skórovať aj napriek tomu, že Sunderland hral v druhom polčase v oslabení o dvoch hráčov.

Futbalisti Chelsea Londýn prekvapujúco prehrali na ihrisku Newcastle United 0:2.

Sumáre - 10. kolo:

Arsenal Londýn - FC Liverpool 2:0 (1:0)

Góly: 19. S. Cazorla, 59. Ramsey

FC Fulham - Manchester United 1:3 (0:3)

Góly: 65. Kačaniklič - 10. Valencia, 20. van Persie, 22. Rooney

Hull City - AFC Sunderland 1:0 (1:0)

Gól: 25. Cuellar (vl.), ČK: 45.+2 Cattermole, 45.+6 Dossena (obaja Sunderland)

Manchester City - Norwich City 7:0 (4:0)

Góly: 16. Johnson (vl.), 20. Silva, 25. Nastasič, 36. Negredo, 60. Toure, 71. Agüero, 86. Džeko

Stoke City - FC Southampton 1:1 (1:1)

Góly: 1. Begovič - 42. Rodriguez

West Bromwich Albion - Crystal Palace 2:0 (1:0)

Góly: 44. Berahino, 83. McAuley

West Ham United - Aston Villa 0:0

Newcastle - FC Chelsea 2:0 (0:0)

Góly: 68. Gouffran, 89. L. Rémy

Zostávajúci sobotňajší program:

FC Arsenal - FC Liverpool (18.30 h)

Domov»Futbal»Anglicko»Brankár Stoke dal v 1. minúte gól cez celé ihrisko, Arsenal zdolal Liverpool 2:0