Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Brankár Kamenár sa hotuje hosťovať v Sparte

Ladislav Harsányi|24. jún 2011 o 08:20

Ústne je to už dohodnuté, už to treba iba preniesť na papier. Slovenský futbalový brankár Ľuboš Kamenár bude v budúcej sezóne takmer stopercentne obliekať dres pražskej Sparty.

Agentúrnu správu sme o 17.05 nahradili autorským článkom SME.

Ústne je to už dohodnuté, už to treba iba preniesť na papier. Slovenský futbalový brankár Ľuboš Kamenár bude v budúcej sezóne takmer stopercentne obliekať dres pražskej Sparty.

BRATISLAVA. Nominácia na futbalové majstrovstvá sveta 2010 mu ušla iba tesne. Trnavský rodák Ľuboš Kamenár, ktorý sa brankársky vyšvihol v Artmedii Petržalka, to v posledných rokoch skúšal v zahraničí.

Kmeňový hráč francúzskeho druholigistu FC Nantes (má s ním ešte trojročnú zmluvu) strávil druhú časť sezóny 2010/2011 na hosťovaní v tureckom Sivaspore. V ňom však dostal šancu v jedinom zápase. Teraz chce skúsiť futbalové šťastie v českom tíme Sparta Praha.

„Je to mladý, perspektívny brankár, rokujeme o jeho príchode,“ povedal pre idnes riaditeľ komunikácie v klube Ondřej Kasík. Slovenský futbalista oslávil minulý týždeň svoje 24. narodeniny.

Kamenárov agent Dalibor Lacina bol v rozhovore pre SITA ešte konkrétnejší: „Malo by ísť o ročné hosťovanie. Dohody sú verbálne potvrdené, zostáva to hodiť na papier.“ Súčasťou zmluvy má byť aj opcia.

Slovenský brankár, ktorý má na konte dva štarty za slovenskú reprezentáciu, však ani v Sparte nebude mať jednoduchú pozíciu. Momentálne v jej kádri figuruje trojica gólmanov – veterán Jaromír Blažek, Daniel Zítka a Milan Švenger.

V Sparte pôsobil v rokoch 2007 – 2010 slovenský brankár Matúš Kozáčik, no takmer celý čas sa musel uspokojiť iba s pozíciou dvojky v bránke pražského mužstva.

K tímu Sparty, ktorý je momentálne na sústredení v Rakúsku, by sa mal Kamenár pripojiť v nedeľu. Stretne sa tam s ďalšími tromi Slovákmi Martinom Juharom, Róbertom Valentom a Milošom Lačným.

Všetci traja sa predstavili v úvodnom prípravnom zápase „rudých“ na novú sezónu proti mužstvu druhej nemeckej bundesligy Mníchov 1860 (prehra 0:2).

Súvisiace články