Brankár Berra skóroval v AHL cez celé ihrisko

Brankár Colorada Reto Berra počas prestávky v zápase NHL Colorado - Toronto v Denveri 6. novembra 2014. (Autor: TASR/AP)
SITA|17. jan 2015 o 15:55

Reto Berra mohutne oslavoval gól proti Chicagu, tréner Anderson ho za to skritizoval.

LAKE ERIE. Švajčiarsky hokejový brankár Reto Berra začal svoje pôsobenie vo farmárskej AHL v drese Lake Erie, kde ho nedávno poslalo z prvého mužstva Colorado, presným zásahom v súboji proti Chicagu. Pri víťazstve 5:1 uzavrel skóre strelou do prázdnej bránky.

Berra sa stal jedenástym brankárom AHL, ktorý v lige skóroval. Ako siedmy v poradí prestrelil celé ihrisko a trafil odkrytú bránku.

Dvadsaťosemročný brankár v 59. minúte spracoval nahodený puk na neho, využil voľný priestor a presne vystrelil. Následne po vzore spoluhráčov zamieril k striedačke a víťazoslávne si ťukol s každým hráčom.

"Situáciu pred gólom výborne zvládol. Tá oslava už bola zbytočná. Hrali sme u súpera, je potrebné mu ukázať trocha rešpektu," kritizoval svojho zverenca tréner Monsters John Anderson.