Box na streche sa odkladá. Po smrti prezidenta vyhlásili pracovný pokoj

Floyd Mayweather. (Autor: YouTube/Fight Hub TV)
SvetMMA|13. máj 2022 o 20:46

Netradičný galavečer musia odložiť.

BRATISLAVA. Boxerské zápasy na streche dubajského hotela musia byť preložené na neskorší termín.

Po smrti prezidenta Spojených arabských emirátov (SAE), šejka Chalífa bin Zájid bin Sultána Ál Nahjána, vyhlásili v krajine trojdňový pracovný pokoj na úradoch a rovnako v súkromnom sektore.

Nariadenie má dosah aj na nezvyčajný boxerský turnaj, uvádza zámorský portál TMZ.

Boxovať majú na streche hotela

Pred rokmi tam odohrali exhibičný zápas aj tenisové legendy Roger Federer a Andre Agassi.

Strecha dubajského hotela Burdž Al-Arab v Dubaji sa nachádza vo výške 200 metrov nad zemou. Na heliporte, ktorý za bežných okolností slúži pre helikoptéry návštevníkov luxusného zariadenia, plánujú najnovšie postaviť boxerský ring.

Vstúpiť doň má niekdajší svetový šampión a neporazený americký boxer Floyd Mayweather. Šiesty najlepšie zarábajúci športovec všetkých čias má v exhibícii čeliť Donovi Mooreovi.

Na podujatí má boxovať tiež bývalý šampión organizácie UFC Anderson Silva. Najdlhšie slúžiaci šampión v dejinách UFC by mal boxovať s krajanom z Brazílie Brunom Machadom.

Lístky za skoro 200-tisíc

Zápasy bude môcť na mieste sledovať podľa odhadov najviac približne 20 divákov.

Aj cena vstupeniek odpovedala okolnostiam podujatia. Lístky sa predávali vo forme NFT a jeden lístok mal stáť v prepočte viac ako 170 tisíc eur.

Organizátori mali všetko pripravené, turnaj sa mal uskutočniť v sobotu 14. mája. Úmrtie prezidenta SAE však zmenilo situáciu.

Vláda vyhlásila 40-dňový smútok a tri dni pracovného pokoja aj v súkromnom sektore.

Boxerský turnaj sa tak nemôže uskutočniť v pôvodnom termíne. Podľa TMZ existuje možnosť, že galavečer sa bude konať už počas nasledujúceho týždňa, no promotéri o tom ešte oficiálne nerozhodli.

Mayweather na sociálnych sieťach vyjadril celej krajine SAE úprimnú sústrasť.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: