Sobota, 18. septembra, 2021Meniny má Eugénia

Dortmund sa trápi, kouč Favre je pod tlakom

Tréner Borussie Dortmund Lucien Favre. (Autor: Martin Meissner SITA/AP)
SITA|28. okt 2019 o 12:56

Borussia vyhrala len dva z ôsmich duelov.

DORTMUND. Futbalisti Borussie Dortmund deklarovali, že chcú bojovať o bundesligový titul, ale tieto ciele zatiaľ nenapĺňajú na ihrisku.

Momentálne sa im nedarí, keď vyhrali len dva z ostatných ôsmich súťažných duelov.

Naposledy dosiahli bezgólovú remízu v "revírnom" derby na pôde Schalke 04, po ktorej im patrí v tabuľke najvyššej nemeckej súťaže až 5. priečka, hoci len s trojbodovým odstupom na lídra Borussiu Mönchengladbach, v ktorej pôsobí reprezentant SR László Bénes.

Remízu so Schalke akceptuje

"Musíme odvádzať na ihrisku lepšiu prácu, dať do toho viac. Sami ste videli, nehráme uvoľnene, chýba nám jednoduchosť v hre, ktoré nás zvyčajne zdobí," skonštatoval kapitán Borussie Marco Reus po nevýraznom výkone v Gelsenkirchene.

Nediskutujeme o koučovi, nie je to téma. Samozrejme, za súčasný stav môže sčasti aj on, ale nie sme v situácii, že by sme čelili zostupu. Všetky naše tohtosezónne ciele sú dosiahnuteľné.


Michael Zorc, športový riaditeľ Borussie Dortmund

Dortmund neskóroval ani v stredu v dueli Ligy majstrov na ihrisku Interu Miláno (0:2). Pod tlak sa dostáva aj tréner Lucien Favre, ktoré musí čeliť otázkam o svojej budúcnosti.

"Teraz je to tak. Čo môžete robiť? Raz ste hore, keď to ide lepšie. Inokedy to nejde až tak dobre. Chápem, že musíte písať aj takéto veci, potom by nebolo čo čítať. Pred zápasom so Schalke sme chceli viac, ale remízu môžeme akceptovať," poznamenal Favre.

Pokúsia sa o svižný štart

K situácii na trénerskom poste sa vyjadril aj športový riaditeľ Borussie Michael Zorc, ktorý švajčiarskemu odborníkovi vyjadril podporu, ale zároveň ho nezbavil všetkej viny.

"Nediskutujeme o koučovi, nie je to téma. Samozrejme, za súčasný stav môže sčasti aj on, ale nie sme v situácii, že by sme čelili zostupu. Všetky naše tohtosezónne ciele sú dosiahnuteľné," vyhlásil.

Dortmundčanov čaká v stredu náročná úloha, v Nemeckom pohári budú doma čeliť bundesligovému lídrovi z Mönchengladbachu. "Musíme znovu objaviť nás prirodzený štýl hry. Momentálne je to také príliš upracované. V stredu sa pokúsime o svižný štart," dodal športový riaditeľ Borussie.

Jej štyri najbližšie zápasy napovedia o budúcnosti Favreho na lavičke mužstva. Po Mönchengladbachu prídu totiž konfrontácie s Wolfsburgom, Interom Miláno a Bayernom Mníchov.

Súvisiace články