Bojovala dve a pol hodiny. Šramková po dráme vypadla v kvalifikácii v Brisbane

Rebecca Šramková si v hlavnej súťaži na turnaji v Brisbane nezahrá.
Rebecca Šramková si v hlavnej súťaži na turnaji v Brisbane nezahrá. (Autor: TASR)
SITA|30. dec 2016 o 10:44

Slovenská tenistka nezvládla rozhodujúci set v tajbrejku.

BRISBANE. Slovenská tenistka Rebecca Šramková prehrala za 155 minút tesne 5:7, 6:4, 6:7 (6) s najvyššie nasadenou Ukrajinkou Katerynou Bondarenkovou v stretnutí piatkového prvého kola trojkolovej kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA v austrálskom Brisbane.

V prvej časti dvadsaťročná Šramková (121. v singlovom renkingu) nezvládla za stavu 5:4 podávanie na zisk setu, hoci v desiatom geme viedla nádejne 30:15.

V rozhodujúcom dejstve premrhala náskok 3:1 a pri skóre 3:3 nezužitkovala žiadny zo šiestich brejkbalov. V dramatickom tajbrejku sa napokon tešila súperka.

Ďalej nejde ani Zuzana Zlochová, ktorá prehrala so španielskou veteránkou so slávnou minulosťou Maríou José Martínezovou-Sánchezovou tesne 3:6, 7:5, 5:7.

Dvadsaťšesťročná Zlochová sa nachádza na 372. pozícii v rebríčku, o osem rokov staršia Martínezová-Sánchezová je niekdajšou devätnástkou hodnotenia.