14.

Slovensko

+ jedno kolo

(1+9)

HOCHFILZEN. Slovenská biatlonová štafeta Mária Remeňová, Zuzana Remeňová, Júlia Machyniaková a Ema Kapustová obsadila 14. miesto v nedeľňajších pretekoch Svetového pohára na 4 x 6 km v Hochfilzene.

S prehľadom triumfovala nórska štvorica Juni Arnekleivová, Marit Ishol Skoganová, Karoline Knottenová a Ingrid Landmarková Tandrevoldová.

Druhé boli Švédky Anna Magnussonová, Mona Brorssonová, Hanna Öbergová, Elvira Öbergová a tretie Francúzky Gilonne Guigonnatová, Lou Jeanmonnotová, Justine Braisazová-Bouchetová a Julia Simonová.

Pre Slovenky sa preteky skončili po tom, čo ich z trate stiahli na treťom úseku, keď zaostali o celé kolo. Mária Remeňová spravila na strelnici celkovo štyri chyby a sestre Zuzane odovzdala s mankom 1:46,4 min.

Tá bola v streľbe stopercentná, no na trati sa jej príliš nepodarilo ukrojiť z manka a Slovenky strácali v polovici pretekov 3:06,2 min.

Machyniaková pridala ďalších päť chýb v streľbe, po ktorých bolo manko natoľko výrazné, že zo súperkami zaostali o celé kolo. Kapustová sa na trať nedostala.

Nórky potvrdili pozíciu favoritiek a triumfovali aj na druhom podujatí sezóny, opäť pred Švédkami. Preteky napokon dokončilo 11 tímov.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Kapustová sa už na trať nedostala, súperky nadelili Slovenkám kolo