56.

Mária Remeňová

+ 6:24,9 min

(5)

HOCHFILZEN. Slovenská biatlonistka Paulina Bátovská Fialková dosiahla v stíhacích pretekoch v Hochfilzene druhý najlepší výsledok v sezóne.

Vybojovala si 10. miesto. V pretekoch, ktoré nadväzovali na štvrtkový šprint, sa posunula o 19 priečok najmä vďaka výbornej streľbe. Z 20 terčov minula jeden, konkrétne išlo o prvý výstrel na druhej streleckej položke v ľahu.

Slovenka zatiaľ bodovala pri každom štarte v tejto sezóne. Najlepšie bola ôsma, vo vytrvalostných pretekoch vo fínskom Kontiolahti.

Druhá slovenská reprezentantka Mária Remeňová nebola úspešná pri streľbe, minula až päťkrát a do cieľa dobehla na poslednom 56. mieste. Ani vo svojich štvrtých pretekoch vo Svetovom pohári v kariére nebodovala

Zvíťazila Francúzka Julia Simonová, ktorá si upevnila pozíciu líderky Svetového pohára. Na začiatku sezóny tradične výborne behá, no aj vynikajúco strieľa.

Rovnako s jednou streleckou chybou bola druhá Nórka Ingrid Landmark Tandrevoldová, tretia dobehla Češka Markéta Davidová.

Paulína Bátovská Fialková sa posunula na 16. miesto v celkovej klasifikácii SP so ziskom 103 bodov. Na čele je Simonová s 310 bodmi, druhá Tandrevoldová má 245 a tretia Talianka Lisa Vitozziová 242 bodov.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Bátovská Fialková sa posunula o takmer 20 miest, minula iba raz